Pagina 1 van 1

Clio 2002 16v start vaak niet

Geplaatst: 17 dec 2021 23:49
door Debbie-Clio
Hallo allemaal,

Sinds een tijdje heb ik een clio, alles was leuk in het begin tot er meerdere dingen gebeurden..
Omdat ik niet veel van auto's weet vraag ik jullie hulp.

Het Controlelampje voor-verwarming / waarschuwingslampje elektronische storing of water in de brandstof ging aan, vervolgens kon ik nauwelijks nog gas geven. Wanneer ik de auto opnieuw startte deed hij het vaak wel weer, soms moest ik ‘m een paar keer opnieuw starten. Het is ook weleens gebeurd dat mijn auto helemaal uit viel tijdens het rijden, na een tijdje is het lampje niet meer uit gegaan, na de apk brand het lampje nog maar houd de auto niet meer in, ik dacht prima haha!
Ze hebben wat speling uit mijn linker voorwiel gehaald
Een beetje roest verwijderd van de remleiding
Een lampje aan de achterkant is vervangen
En een ashoesje

Nu komt het nieuwe probleem..
De auto start Sinds een tijdje steeds vaker niet, de anwb er van de week bij gehad, de accu en de startmotor waren prima, en hij heeft hem uitgelezen, de volgende storingen kwamen naar voren:
P1046
Signaal lambda sonde voor de kat (🤣)
P1007
Sensor motor toerental
U1070
Net multiplexer

Hij heeft hem toen gestart met kabels op de accu en startmotor, de auto ging aan en hij dacht dat het zou liggen aan de dbp sensor (wat een gemakkelijke klus lijkt via youtube🤓) maar hij kon dus niet meer checken of het daar echt aan lag.

Wat denken jullie?
Ik heb ook een klein olie probleempje, waardoor het niet echt schoon is allemaal, sensor kan misschien te vies zijn?

Ik hoop dat jullie mij op weg kunnen helpen, ideeën zijn erg welkom! Als jullie het een beetje op manier kunnen vertellen dat een leek het zeg maar begrijpt zou dat fijn zijn😂
Alvast bedankt!

Groetjes Debbie

Re: Clio 2002 16v start vaak niet

Geplaatst: 18 dec 2021 11:13
door mechanic
Bdp sensor inclusief stekker vervangen, gekend probleen wat het niet aanslaan vermoedelijk op zal lossen. Zeker gezien er een foutcode van is ook.

Welk motor type is er aanwezig?

Veelal is de kabelboom van het gaspedaal de oorzaak van het geen gas kunnen geven/inhouden.

Olielekkage is altijd slim om op te lossen.

Re: Clio 2002 16v start vaak niet

Geplaatst: 18 dec 2021 12:38
door Debbie-Clio

Dankjewel voor je snelle reactie!
Meteen vervangen of? Ik zag namelijk in het filmpje dat als het topje van de sensor nog magnetisch is hij hog werk…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.