Pagina 1 van 1

Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 16 feb 2022 11:54
door Petergroen
Iemand een idee
Ik ben bezig met de distibutie te vervangen van mijn renault grand scenic 2.0 16v uit 2006.
Er zit in de krukas en tandwiel een spiebaan hoort hier een spie in te zitten?

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 17 feb 2022 10:57
door Kata
Als de wagen nog origineel is (maw er is niet aan 'gewerkt') zou ik denken van wel.

Wat is het probleem juist? Heb je het tandwiel verwijderd en zit er geen spie (meer) in of denk je dat er geen spie in zit? Is maar dat je die spie soms niet zitten zitten bij een gemonteerd tandwiel omdat deze niet altijd over de hele lengte van de spiebaan zit.

Ik dacht trouwens dat die spie er in veel gevallen na montage niet uit kon omdat die wordt tegengehouden door het rondsel dat tussen het tandwiel en de bout zit.

Is wel mijn persoonlijke ervaring, het is daarom niet dat dit bij alle motoren zo is. Er zitten hier een paar echte kenners als het op Renault aankomt en die zullen nog wel antwoorden vermoed ik.

Misschien kan je intussentijd al ns een foto posten? Dat maakt eea al duidelijk.

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 17 feb 2022 12:24
door mechanic
Daar hoort geen spie in te zitten, enkel bij de 2.0 16v Turbo. Het krukastandwiel waar de tandriem over draait, hoort vrij te draaien over de krukas (tap).

Je hebt het motor afstelgereedschap echt nodig om de reparatie goed uit te voeren.

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 17 feb 2022 12:57
door Petergroen
Ik had de nokkenassen vast gezet met borggereedschap krijg alleen boutje om krukas vast te zetten er niet uit heb wel de1ste cilinder in bdp gezet maar na het straten loop die in eerste instantie goed maar verdraaid daarna toch nog een tandje.
Als ik de poelie vast zet zou die den niet meer verspringen?

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 17 feb 2022 14:35
door mechanic
Er is maar 1 manier om dit 'varkentje' te wassen, en dat is volgens het voorschrift.
Dus krukaspin welke ìn de krukas valt.(en niet ertegen aan), en de nokkenas blokkeer lineaal gebruiken in de daarvoorbestende opening.

Zorg dat het krukastandwiel vrij kan draaien over de krukas zelf, dan wordt de riemspanning correct verdeeld.

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 17 feb 2022 14:51
door Petergroen
Oke dan gaat ik proberen of ik die bout eruit krijg.
Bedankt voor zover

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 17 feb 2022 17:41
door mechanic
Vanaf de onderzijde gaat het het gemakkelijkst om dat boutje te verwijderen, een e14 torx als het goed is.

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 17 feb 2022 20:47
door Valkenet
Goedendag,

De blokkeerpen voor de krukas en de blokkeerliniaal voor de nokkenassen eerst monteren voor je de distributieriem gaat verwijderen.
Doe je dit niet is de kans aanwezig dat de motor niet meer op tijd staat.

Hierbij een paar foto's.

Groet Martin

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 17 feb 2022 21:44
door Kata
mechanic schreef: 17 feb 2022 12:24 Daar hoort geen spie in te zitten, enkel bij de 2.0 16v Turbo. Het krukastandwiel waar de tandriem over draait, hoort vrij te draaien over de krukas (tap).

Je hebt het motor afstelgereedschap echt nodig om de reparatie goed uit te voeren.
Bedankt voor de correcte uitleg mechanic, zoals ik al schreef gaf ik alleen maar aan wat mijn ervaring met andere motoren is.

Maar voor alle duidelijkheid een vraagje: Je kan de motortiming dus goed zetten (of wat wijzigen) door het tandwiel tov de krukas te verdraaien? Is dat dan een rechte as of een conische (ivm vastzetten van het tandwiel op die as)?

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 17 feb 2022 22:40
door mechanic
De krukas is een vast onderdeel, daar is geen afstelling van mogelijk buiten het blokkeren.
Als het krukastandwiel vast is zoals bij dit blok, en de beide nokkenassen ook, dan is er geen verdeling mogelijk van de riemspanning.
Nu is het zo dat wanneer het krukastandwiel draait over de krukas daar mooi de riemspannimg verdeeld kan worden. Met afstelling doet het niks verder.

Dit tandwiel wordt enkel.vastgeklemd door de krukaspoulie (waar de multiriem over draait) en bijhorende montagebout.

Stel, je gebruikt het afstelgereedschap niet en je draait de krukasbout los, dan kan het dus zomaar zijn dat de timing is verdraaid.

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 18 feb 2022 17:47
door Kata
Bedankt voor de uitleg Mechanic.

Dan is het zoals ik al min of meer uit uw vorige posting begreep -> Er zit geen vaste timing op omdat je het krukastandwiel tov de krukas kan 'verdraaien'.
Maak je dat tandwiel los zal je dus idd timinggereedschap nodig hebben. Weer wat bijgeleerd. :thumb:

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 18 feb 2022 18:09
door mechanic
De 2.0 16v turbo heeft daar wel een spie verbinding, bij een riemwissel daaraan zullen de beide nokkenastandwielen losgezet moeten worden. Die kunnen ook vrij draaien, dus wel blokkeren aan de achterkant. Tevens is er een extra hulpstuk om ze aan de riemkant te blokkeren zodat de moer veilig los/vastgezet kan worden.

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 19 feb 2022 16:09
door Kata
:thumb:

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 25 feb 2022 17:58
door Petergroen
Heb even geduurd maar eindelijk de bout eruit pijpsleutel erop gelast

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 25 feb 2022 21:13
door mechanic
40nm en 110graden stond er destijds voor de krukas poulie bout, best behoorlijk!

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 25 feb 2022 21:15
door Petergroen
Kreeg het boutje om de krukas te blokkeren er niet uit krukaspoelie bout wel

Re: Distibutie renault grand scenic

Geplaatst: 25 feb 2022 21:20
door mechanic
Dat had ik gelezen, maar ging er vanuit met pijpsleutel lassen dat het om een andere ging inmiddels.

Heb dat nog nooit meegemaakt, maar goed dat het gelukt is!