Pagina 1 van 1

Vervangen condensor airco Modus 2011

Geplaatst: 19 jun 2022 12:40
door FredH
Hallo allemaal,

Wij hebben sinds een tijdje een Modus uit 2011, waar we met veel plezier mee rijden. Afgelopen dagen merkte we bij het warme weer op dat de airco geen koeling meer gaf. Gisteren langs gegaan bij een airco-specialist hier in de buurt. Bij een check bleek het systeem leeg en vullen van nieuw gas zinloos, want in de condensator zit een klein lek (zichtbaar bij zeepsop-test).

Gevraagd wat vervangen door een nieuwe en weer vullen kost. Dat zou daar 655 euro all-in kosten. Daar schrok ik nogal van. Bij doorvragen werd gemeld dat de condensator 1 geheel is met de radiator voor het koelmiddel voor de motor, waardoor dit een dure unit is. En alles bij elkaar ook flink wat arbeid, omdat paneel voorzijde en wellicht koplampen eruit moeten om die klus te klaren. Nog geen ja gezegd, omdat ik me eerst wat beter wil oriënteren.

Vraag me af of andere forumleden hier al ervaring mee hebben, wellicht tips of goede - en naar ik hoop ook voordeliger - adressen voor weten etc.

Zou fijn zijn!

Re: Vervangen condensor airco Modus 2011

Geplaatst: 19 jun 2022 15:09
door Valkenet
Als je van 3 uurtjes werk uitgaat met de droger/radiateur airco vullen, koelsysteem vullen e ontluchten. kom je toch snel aan dat bedrag.

Je kunt natuurlijk nog even bij uw eigen garage vragen wat het gaat kosten.

Groet Martin

Re: Vervangen condensor airco Modus 2011

Geplaatst: 19 jun 2022 16:19
door FredH
Dat ga ik ook zeker nog doen Martin en ik rij ook nog langs een garage die tot enkele jaren gelden Renault-dealer was en inmiddels voor alle merken werkt. Maar het zou kunnen dat iemand hier hetzelfde al aan de hand had en goed tips heeft natuurlijk. ;-)

Re: Vervangen condensor airco Modus 2011

Geplaatst: 20 jun 2022 07:01
door stadium III
Ik was bij de Laguna 3 280 euro kwijt voor vervanging condensor.
Ik ben er idd wel op geattendeerd dat er soms bumper en koplampen uit moeten dus dat het meer kan kosten

Re: Vervangen condensor airco Modus 2011

Geplaatst: 20 jun 2022 20:05
door FredH
Bedankt voor je reactie Stadium.

Vanmiddag vroeg de ex-Renault dealer 850 voor de oefening, dus nog 200 euro meer....

Re: Vervangen condensor airco Modus 2011

Geplaatst: 22 jun 2022 19:19
door Valkenet
Keus dus snel gemaakt.

Groet Martin

Re: Vervangen condensor airco Modus 2011

Geplaatst: 22 jun 2022 20:39
door FredH
Vandaag ook elders nogmaals 850 gehoord, dus ga ik morgen een afspraak bij de airco-specialist inplannen inderdaad.

Re: Vervangen condensor airco Modus 2011

Geplaatst: 22 jun 2022 21:06
door mechanic
Sommige garagea hanteren m.b.t. airco woekerprijzen.

Vanmorgen de airco (r1234yf) een onderhoudsbeurt laten geven à €89.
De dealer rekende daar ruim €250 voor.

Re: Vervangen condensor airco Modus 2011

Geplaatst: 26 jun 2022 21:09
door FredH
De Modus gaat a.s. woensdag naar de airco-specialist en hoop er daarna weer wat koeler bij te zitten... ;-)