Pagina 1 van 1

benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 12 nov 2024 13:41
door Léon81
Bij mijn renault grand scenic 3 uit 2012, ruik ik een benzinelucht na het starten en soms voor het stoplicht/als ik stilstaat.
Mijn lambdasone is een half jaar geleden vervangen en sinds dien lijkt het erger te zijn. Daarvoor rook ik het sporadisch.

Mijn garage kan niets vinden. Iemand een idee want ik ruik het nu steeds vaker. Alvast bedankt.

Re: benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 21 nov 2024 08:13
door mechanic
Kan best een lekkage/euvel zijn van het damp absorptie filter.

Re: benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 21 nov 2024 09:13
door Léon81
Bedankt voor het antwoord. Ik ben een leek, maar ik dacht dat deze alleen voor auto's op diesel waren?
Waar zit deze filter?

Re: benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 21 nov 2024 11:58
door A110
Wat voor motor zit er in de Scenic?
Ik zie dat ie uit 2012 komt, dan zou het best weleens de 1.2 TCe kunnen zijn?
Als dat zo is dan zou ik toch eens de distributietiming laten controleren.

Deze motoren staan bekend om ketting problemen.
De hogedrukpomp zit gemonteerd boven de nokkenas op het kleppendeksel. Deze pomp word bediend door de nokkenas. Als de timing niet klopt dan is de kans heel groot dat de hogedrukpomp meer benzine staat in te spuiten wat eigenlijk nodig is.

Re: benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 21 nov 2024 12:28
door Léon81
Het gaat om een 1.4 Tce motor.

Re: benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 21 nov 2024 19:07
door Léon81
Om de timing te controleren, moet ik hiervoor bij een Renault dealer zijn of kan elk garage bedrijf dit? Ik zag dat u ook een garagebedrijf heeft, dat is helaas is te ver vanuit Wageningen.

Re: benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 22 nov 2024 13:14
door Léon81
Vandaag langs de garage geweest en aangezien de auto bijna 180.000 km heeft gelopen raad hij ons aan om sowieso de ketting te vervangen ipv de timing te controleren. Ik kan helaas niets terug vinden of hij ooit is vervangen door de oude eigenaren. Ik denk het dus niet. Mijn vraag is om dit te laten vervangen, ook al hoor je geen geratel of i.d..

Re: benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 22 nov 2024 14:46
door A110
Een 1.4 TCe motor is nog een "oude" type indirecte benzinemotor en heeft dus geen hogedruk brandstofpomp.

Maar ook deze motoren staan erom bekend dat er kettingrek optreed. Dus het is zeker mogelijk dat dit de oorzaak is.
Als er verder geen uitwendige lekkages aanwezig is dan zal het door de motor zelf komen. En 1 van de basis punten is dan inderdaad een slechte timing. Verder zullen de ontstekingsdelen in goede staat moeten zijn om het volledige brandstof/luchtmengsel goed te laten ontbranden.

Reken wel op een hoog reparatiebedrag. Even een ketting vervangen is er niet bij. Het is een hele klus en dus behoorlijk wat arbeid.

Re: benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 22 nov 2024 15:35
door mechanic
Als je verder geen klachten hebt is kettingrek vrijwel zeker (maar niet uitgesloten) niet de oorzaak.
Preventief vervangen is imo niet nodig, als je geratel hoort kan dat altijd of bij foutcodes die daarop wijzen.
Een ketting is geen riem..

Eventueel kan de garage met de co tester of andere 'snuffelaar' bij enkele componenten testen of er een niet zichtbare lekkage is. Sowieso eens een 4gasmeting doen om te uitstoot te controleren.
Zoals gezegd het damp vat is zeker een mogelijke oorzaak.

Toegevoegd in 8 minuten 40 secondes:
Dit model heeft meer gekende euvels

Re: benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 22 nov 2024 18:48
door Léon81
Bedankt voor jullie antwoorden. Ik ga denk eerst maar 4 gasmeting etc doen. Offerte welke ik heb gekregen voor het vervangen van de ketting is tussen de 1750 en 2000 euro. Dat is niet niets

Re: benzine lucht Renault grand scenic 2012

Geplaatst: 22 nov 2024 19:17
door mechanic
Zonder goede diagnose is het eigenlijk zinloos iets te vervangen, laat staan een dure ketting reparatie.
Hier op het forum heeft helaas ook niemand een glazen bol (zover ik weet).

Na het starten een benzine geur ruiken is opzich niet vreemd natuurlijk. Met een warme motor is dat wat anders.