Pagina 1 van 1

slecht schakelen 2e versnelling

Geplaatst: 03 nov 2011 16:47
door Fratelli
Model/uitvoering : Megane 1.6 coupe
Bouwjaar :1998
Brandstof :benzine

Hoi,mijn zoon heeft recentelijk een Megane 1.6 coupe gekocht. Vol trots een zwarte maar.........het schakelen , voornamelijk de 2e versnelling, verloopt niet vlot. Zowel opschakelen als terugschakelen gaat niet naar behoren. De overige versnellingen verlopen vlot en leveren geen enkel probleem op.
Bij het opschakelen naar zijn tweede versnelling is het net alsof je de pook niet in de juiste plek geplaatst krijgt. Als je even denkbeelding het H profiel hebt van je versnellingen lijkt het erop dat de pook nog net iets meer naar links moet om uiteindelijk op zijn plek te vallen in de versnellingsbak. (Alsof het ergens tegenaan komt).
Ook het terugschakelen naar de eerste versnelling gaat pas als de auto nagenoeg stil staat.Oké,.... zo hoort het toch te zijn?
In hoeverre het aan de olie ligt? De tweede versnelling is dus een probleem.
Heeft iemand meer ervaring met dit euvel (gehad)
En .........wat zijn de mogelijke oorzaken en oplossingen a.u.b.
Alvast bedankt.

Re: slecht schakelen 2e versnelling

Geplaatst: 04 nov 2011 13:03
door DHL
Tweede versnelling is inderdaad gekend probleem. Hoe kouder, hoe slechter het gaat. Maar heeft niets te maken met het zogezegde H-profiel. Want wat jij zegt zou afstelling zijn.
Meestal is het zo dat je moeilijk in tweede geraakt, zowel bij op- als tergschakelen.
Beste hiervoor is de versnellingsbakolie te vervangen door full synth olie en nog een bijvoeging te doen. Bij mijn Megane was het prob hiermee bijna volledig weg. Enkel als het erg koud was voelde je het nog een beetje. Dacht dat ik er Wynn's bijdeed. Maar het vervangen van de olie geeft al significante verbetering en de verbetering zet zich nog een tijd door na vervanging.

Re: slecht schakelen 2e versnelling

Geplaatst: 04 nov 2011 14:21
door Fratelli
DHL schreef:Tweede versnelling is inderdaad gekend probleem. Hoe kouder, hoe slechter het gaat. Maar heeft niets te maken met het zogezegde H-profiel.
login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.