Pagina 1 van 1

versnellingsbak

Geplaatst: 19 dec 2015 20:43
door kaleido 1
Scenic 2 16-16v
2003
benzine
Hallo heren.
Ik ben in het bezit van een scenic 2 met een 5 versnellingsbak , deze maakt erg veel toeren , vergeleken met mijn vorige scenic met dezelfde motor en 5 versnellingsbak.
Ik vermoed dat er een andere overbrengingsverhouding in de versnellingsbak zit , waardoor deze uitvoerring meer toeren maakt.
Nu worden de latere versies , uitgerust met een 6 versnellingsbak , nu is mijn vraag , scheelt dit in toeren en waar loop ik tegen aan als ik de versnellingsbak vervang voor een 6 , of is dit niet mogelijk ?

Re: versnellingsbak

Geplaatst: 19 dec 2015 22:42
door mechanic
Er zitten minimale verschillen in,maar al deze 5bakken maken 'teveel' toeren.
Bij de laatste generatie diesel met 5bak is een langere 5e verzet gebruikt.
De 6bak past in principe,en scheelt in toeren. Hoeveel is uit te rekenen mbt eindverhoudingen.De 1.6 is wat ondervermogend dus bij inhaalacties is terugschakelen gewenst.
De assen zul je ook moeten nemen van de 6bak,evenals de montage steun.
Wellicht ook de schakelkabels en koppelingsleidingen,maar heb geen dialogys om de onderdelen te vergelijken.

Re: versnellingsbak

Geplaatst: 23 dec 2015 13:26
door dockedmarc
bij het overbouwen van 5 naar 6 bak komt heel wat kijken.
niet alleen de bak, maar ook de pook met het mechaniek dat er aan vast zit.
wellicht moeten …login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.