Pagina 1 van 1

Renault Mégane - II 1.4 bonkend geluid

Geplaatst: 23 jan 2019 21:37
door B.A.
Goedenavond,

Ik heb kort geleden een Renault Megane II 1.4 16V Dynamique Comfort uit 2003 gekocht. Ik merk tijdens het rijden een bonkend geluid op. Dit komt onder de auto vandaan en is goed hoorbaar.

De auto rijdt verder prima (tot nu toe). Ik heb gemerkt dat het geluid vooral voorkomt wanneer ik de koppeling intrap, en dus vooruit rol, maar ook in een bocht naar rechts hoor ik het soms. Het geluid is soms ook ‘sneller’. Het getik gaat dan in een hoger tempo.

Heeft iemand enig idee in welke hoek ik het moet zoeken en hoe ik dit probleem nog verder kan ‘vaststellen’?

Re: Renault Mégane - II 1.4 bonkend geluid

Geplaatst: 23 jan 2019 23:24
door B.A.
Hetzelfde geluid komt voor als ik de koppeling intrap en weer loslaat, maar ook als ik over een hobbeltje rijdt.

Daarnaast dus zo nu en dan doorlopend getik/gebonk. En soms ook weer niet. Bij hogere snelheden vaak wanneer ik de koppeling in heb getrapt. Maar ook als ik de koppeling niet heb ingetrapt, maar wel minder.

Het schakelen gaat soms wat schokkend merk ik. De andere keer weer wat soepeler. Het terugschakelen van 3 naar 1 of 2 (rijdend) gaat soms moeizaam. Ik hoef de pook niet te forceren, maar het gaat niet van harte.

Verder valt de auto uit of gaat het moeizaam als ik vanuit zijn 2 wil vertrekken en weinig gas geef. Ik geloof dat ik daarmee heb uitgesloten dat de koppeling versleten is. Ik heb weinig kennis van autotechniek, dus hoop het zo duidelijk omschreven is.

Re: Renault Mégane - II 1.4 bonkend geluid

Geplaatst: 07 mar 2019 08:59
door Dejeeper
Ik zou de aandrijfassen eens controleren.