Pagina 1 van 1
Xtronic cvt vragen-informatie-reviews- etc.etc
Geplaatst: 08 dec 2022 19:54
door Jv/dW
Hallo forumleden,
Ik heb een Renault Clio 5 -- intens TCe 90 X-Tronic (cvt) bouwjaar 2021.
Ik wil graag weten welk type cvt dit is (jatco???) en welke olie er in gaat want ik wil deze spoelen (flushen) bij 50000 km
Ook zie ik graag info/wetenswaardigheden of reviews van gebruikers !!!
Iemand die dit weet??
Groeten !!!
Re: Xtronic cvt vragen-informatie-reviews- etc.etc
Geplaatst: 29 sep 2025 13:07
door Flying-high93
Hallo,
Ja, die is van Jatco (dezelfde als in sommige Nissan's). Ik wou hetzelfde doen als jou (ik heb exact dezelfde wagen als jou ter info). Elke garage (het waren er 5) van Renault die ik hierover heb gecontacteerd, vertelde me dat het bij deze specifieke CVT niet nodig is. Ik had bij de eerste en tweede heel sterke twijfels, aangezien er op internet te lezen staat dat het om 60-80K kilometer zou moeten (spoelen en vullen). Maar als er 5 onafhankelijke Renault garages zeggen dat de CVT bij deze auto onderhoudsvrij is, dan neem ik aan dat dat zo is. De laatste twee garages vertelden er wel bij dat er Renault's zijn waarvan de CVT wél onderhoud vereist, maar dus bij deze specifieke CVT niet. Mocht je het toch willen laten doen, het staat je uiteraard vrij. Ik DENK (NIET 100% zeker) dat er NS-3 olie in moet, maar dat zal de Renault garagist je kunnen bevestigen (ik denk dat ze dat kunnen zien aan de hand van het VIN-nummer van je auto).
Re: Xtronic cvt vragen-informatie-reviews- etc.etc
Geplaatst: 29 sep 2025 14:10
door Jv/dW
Dank voor je info, ik heb deze auto nu niet meer en rijdt nu een Mitsubishi ASX.
Maar nogmaals dank voor je bericht!
Re: Xtronic cvt vragen-informatie-reviews- etc.etc
Geplaatst: 29 sep 2025 20:40
door mechanic
Een transmissie/automaat/cvt is nóóit onderhoudsvrij.
Enkel tot die kapot gaat, ja meneer mevrouw u had moeten spoelen.
Re: Xtronic cvt vragen-informatie-reviews- etc.etc
Geplaatst: 30 sep 2025 08:32
door Mathijs
Ik blijf me erover verbazen wat sommige dealers onder ‘lifetime’ verstaan. Vaak heet het dan ‘lifetime free maintenance’ of een andere mooie term, soms gewoon afgekort tot 'onderhoudsvrij'. Maar wat is die lifetime dan precies? Gaat er na 5 jaar iets stuk, dan was 5 jaar blijkbaar de lifetime. Houdt het 7 jaar vol, dan was het dus 7 jaar.
Feit blijft dat oliën en vloeistoffen vol additieven zitten – tegen schuimvorming, voor reiniging, viscositeit enzovoort. Die stoffen werken niet eeuwig en breken na verloop van tijd af. Daarnaast komt er vervuiling bij via breather-openingen of door normale slijtage. Daarom schrijft men bij motorolie niet alleen kilometers maar ook een tijdsinterval voor. Eigenlijk is dat bij olie in differentieel of versnellingsbak niet anders.
‘Lifetime’ lijkt in de praktijk vaak vooral een marketingterm – of een manier om sneller weer een nieuw product te verkopen. Want eerlijk is eerlijk: auto’s gaan tegenwoordig vaak veel langer mee dan de handel lief is.