Pagina 1 van 1

[Twingo 2013] - Koppelingspedaal stroef

Geplaatst: 26 mei 2025 11:18
door Jeroenvwagenveld
Hoi,

Het koppelingspedaal van mijn Renault Twingo 2013 voelt vaak stroef aan, bij intrappen en loslaten. Ook komt er af en toe een redelijk harde klik (komt echt bij het pedaal vandaan) als ik het pedaal loslaat, vaak komt die klik nadat ik het gevoel heb dat het aangrijpingspunt iets veranderd is, dan pakt hij hem eerder dan normaal.

Heeft iemand hier verstand van?

Alvast bedankt!

Groeten,

Jeroen van Wagenveld

Re: [Twingo 2013] - Koppelingspedaal stroef

Geplaatst: 26 mei 2025 16:36
door Mathijs
Mogelijk dat je alvast moet gaan sparen voor een andere koppelingsplaat/drukgroep/druklager
Ik maak op uit je verhaal dat dit voorheen niet zo stroef ging, en dat het aangrijppunt veranderd lijkt te zijn.
Als het een koppelingspedaal met een kabel is, zou daar nog een oorzaak in kunnen zitten, die zou stroef kunnen gaan of versleten kunnen zijn, mogelijk is dat ook te zien dan waar die het koppelingshuis in gaat of het koppelingspedaal, dat er losse draden zichtbaar worden. Dan zou je er relatief genadig vanaf kunnen komen met een vervangende (en veel betaalbare) nieuwe kabel.

Re: [Twingo 2013] - Koppelingspedaal stroef

Geplaatst: 26 mei 2025 18:09
door Jeroenvwagenveld
Het aangrijpingspunt is meestal wel hetzelfde, maar af en toe verandert ie eens. Ik heb inderdaad een koppelingskabel, ik heb al geprobeerd om het scharnierpunt en het stukje waar de kabel overheen loopt te sprayen met siliconenspray. Het ging een weekje goed, maar daarna werd het pedaal weer stroef.

Re: [Twingo 2013] - Koppelingspedaal stroef

Geplaatst: 27 mei 2025 00:46
door scarface450
Probeer met iets anders dan siliconen spray...iets met grafiet oid ?
Als het idd een week weg bleef ligt daar toch een oorzaak in de buurt ?
Een slot spray je ook niet , maar met een poeder oid.