Pagina 1 van 1

Megane grand tour 1.6v 2005 trekt naar links

Geplaatst: 24 mei 2011 11:54
door Malibuman
Beste mensen,

Wellicht kan iemand mij helpen, wij hebben sinds een paar weken een megane grand tour uit 2005 gekocht. Deze trok bij de proefrit al iets naar links maar dat zouden ze verhelpen door hem uit te lijnen. Dit gaat even goed en na een tijdje weer hetzelfde euvel. 2 weken geleden weer opnieuw uitgelijnd en ook deze keer geen succes. Vandaag weer bij de garage geweest en deze verteld mij dat dit altijd zo is bij deze aandrijving, 1 korte en een lange aangezien de versnellingsbak niet in het midden zou zitten.

Kan iemand mij vertellen of dit zo is? Ik vind het erg irritant namelijk dat in continue moet corrigeren.
Zijn er meer mensen met dit probleem? Of spelden ze me gewoon iets op de mouw?
of ben ik gewoon gen***d !!!!

Re: Megane grand tour 1.6v 2005 trekt naar links

Geplaatst: 24 mei 2011 12:32
door Pleiades
Wat zij beschrijven is Tourqe steer, en dat komt alleen voor wanneer er veel gas gegeven wordt met een krachtige motor en voorwielaandrijving. Wat er dan gebeurd is dat er meer kracht aan de kortere aandrijfas wordt gegeven door het differentieel omdat de krachten met de langere aandrijfas verschillend zijn (kan het per ongeluk omgedraait hebben maar het gaat even om het principe). Met een 1.6 kan dit niet voorkomen, of bijna niet, want de motor is niet krachtig genoeg. En het lijkt mij dus een onzinverhaal. Ik heb wel vaker met Megane Grand Tour 1.6jes gereden en die gingen keurig rechtuit, zelfs bij volgas.

Als je garantie gekregen hebt zou ik hem daar neer zetten en zeggen dat ze het maar regelen want hij hoort niet naar een kant te trekken.

Re: Megane grand tour 1.6v 2005 trekt naar links

Geplaatst: 24 mei 2011 13:31
door Malibuman
Dank je voor je reactie, heb het al weggelegd bij de garage.
Ben benieuwd wat ze ermee gaan doen.
Enig idee wat er aan de hand zou kunnen zijn?

Alvast bedankt

Re: Megane grand tour 1.6v 2005 trekt naar links

Geplaatst: 25 mei 2011 22:32
door marc-o
Heb ik ook gehad, bleek een stuurkogel te zijn waar steeds iets meer speling op kwam.
Heb toen de stuurkogel vervangen en de auto opnieuw uitgelijnd. Gaat nu weer probleemloos rechtuit!