Pagina 1 van 1

draadjes los.. stuurwiel bediening radio

Geplaatst: 16 mar 2014 17:26
door nomadic
Master 120dci / L1H1 :
2005 :
Diesel :

Ik heb de carminat cm1 uit mijn Renault master gehaald nu wil ik graag de stuurwiel bediening van mijn radio weer kunnen gebruiken..De kleuren komen niet overeen lijkt me toch dat deze zes draadjes op de een of andere manier weer op elkaar aangesloten kunnen worden.


aan de kant van de carminat module heb ik de volgende kleuren:
grijs/oranje/wit/groen/paars en beige

het originele gele radio stekkertje heeft de volgende kleuren:
rood/blauw/geel/bruin en 2x zwart draadje

wie weet welke kleuren ik moet verbinden...of kan ik dit doormeten?
draadjes.jpg

Re: draadjes los.. stuurwiel bediening radio

Geplaatst: 11 apr 2014 16:39
door RichTrip
Waar is die gele stekker dan afgeknipt? Om zeker te weten of het gaat werken moet ik wel weten welke navigatie je hebt (foto?) en welke radio (foto?). CM1 komt met niet bekend voor.
Het is vaak niet eenvoudig zo niet onmogelijk om verschillende typen navigatie te combineren met verschillende typen radio's.

Re: draadjes los.. stuurwiel bediening radio

Geplaatst: 13 apr 2014 18:43
door nomadic
Alvast Bedankt voor het meedenken..
de draadjes aan de linkerkant op de foto komen van de stuurwiel bediening..en deze gingen eerst naar de caminat gps deze zat tussen de voorstoelen het eerste model met kleuren scherm..deze heet volgens mij CMI ik heb heb weggegooid ding was zo groot scheelt een hoop ruimte.

'Het gele stekkertje zit in de radio (tunerlist) ik heb hiervoor een kabeltje gekocht zodat deze op mijn alpine kan worden aangesloten..
Ik mis nu de connectie tussen de stuurwielbediening en het gele stekkertje..

wat ik gekocht heb :
http://www.dynamicsounds.co.uk/renault- ... nU0MvnxrUs


de radio
tunerlist.jpg
stuurwiel bediening
steeringwheel control.jpg
geel stekkertje
cables radio.jpg

Re: draadjes los.. stuurwiel bediening radio

Geplaatst: 13 apr 2014 21:27
door RichTrip
Het is nu wat duidelijker. De conclusie is nu alleen wel dat je het niet meer werkend gaat krijgen. Normaal gesproken zit bij de Tuner List de stuurwielbediening achter het radiodisplay (met een rode stekker). Bij de CNI1 navigatie zit de navigatiecomputer er tussen. Dan zit de stuurwielbediening aansluiting dus achter in de navigatiecomputer, volgens mij ook met een rode stekker. De gele stekker gaat dan ook vanaf de radio naar de navigatiecomputer. Doordat deze computer ontbreekt, zal de aangekochte stuurwieladapter dus niet meer werken. Ik weet ook niet zeker of de adapter wel werkt i.c.m. de CNI1 navigatie (als die nog werkend in de auto zou zitten).

Re: draadjes los.. stuurwiel bediening radio

Geplaatst: 14 apr 2014 07:17
door nomadic
Ik had gehoopt dat ik de stuurwiel bediening kan aansluiten op het gele stekkertje..het is me niet helemaal duidelijk waarom het nodig was om naar de carminat te gaan met de kabel en dan weer terug naar de radio..ik kon slechts de radio bedienen met de stuurwiel control of dat denk ik nu.

die stuurwiel bediening hoe werkt dat eigenlijk..ik heb zelf het idee dat een voedings stroom loopt en dan een soort puls over de andere draden..en zijn die draden nu niet hetzelfde m.a.w. welke invloed heeft de carminat hierop gehad?
Heb er gewoon een hekel aan om nu iets in mijn auto te hebben dat niet werkt grrrrr..
Gelukkig heeft de alpine een afstandbediening maar toch.

Re: draadjes los.. stuurwiel bediening radio

Geplaatst: 14 apr 2014 08:47
door RichTrip
Tussen de radio en het display (bij de Carminat CNI1 dus de navigatiecomputer) loopt een specifiek communicatieprotocol. De werking van de stuurwielbediening (dus de verbinding tussen de bediening zelf en het display/computer) gaat op basis van weerstand waardes. Er staat dus geen spanning op de stuurwielbediening.
Dus het aansluiten van de draadjes op het gele stekkertje is onmogelijk.

Re: draadjes los.. stuurwiel bediening radio

Geplaatst: 14 apr 2014 18:11
door nomadic
Bedankt voor je reactie..
Er schiet me nog 1 vraag te binnen..als je tunerlist radio zonder navigatie hebt is er dan een andere soort stuurwiel bediening?

ga nu denk ik maar de stuurwiel bediening eruit slopen..

Re: draadjes los.. stuurwiel bediening radio

Geplaatst: 14 apr 2014 18:52
door RichTrip
Bediening is identiek. Kabel zit er niet vast aan. Zit er middels een connector op aangesloten.

Re: draadjes los.. stuurwiel bediening radio

Geplaatst: 14 apr 2014 19:22
door nomadic
sorry dat is me niet helemaal duidelijk..

Re: draadjes los.. stuurwiel bediening radio

Geplaatst: 14 apr 2014 21:34
door RichTrip
Het doet er ook niet toe, aan de stuurwielbediening heb je niets meer. Technisch gesproken zijn ze identiek (met of zonder navigatie).