Pagina 1 van 1

Aanhangwagen,stekker met maar 5 draden

Geplaatst: 11 jan 2015 20:13
door de mon
Model/uitvoering :aanhangwagen
Bouwjaar :
Brandstof :
Ik heb dat karretje 15 j terug nieuw gekocht. Omdat ik die soms uitleen heb ik L en R standlicht apart aan de stekker apart moeten aansluiten wegens klachten van hun boordcomputer.
Komt bij dat er 5 maar draden aanwezig zijn.
Zelf bij een nieuwe stekker wordt geen melding gemaakt van mistlicht. Enkel voor licht in caravan of standlicht links(middenste pin).
Houden die zich dom,een mistlicht is toch al lang verplicht. Of is NL niet mistlicht-plichtig.

Re: Aanhangwagen,stekker met maar 5 draden

Geplaatst: 11 jan 2015 22:52
door WillemS
Sinds 1 jan 2005 zijn hier aanhangers/caravans met een totaal gewicht onder de 750 kg. mistlicht plichtig.
Zwaardere aanhangers/caravans met een eigen kenteken en registratie van na 31 dec 1997 zijn ook mistlicht plichtig.
Ikzelf heb al enig tijd een zware caravan met eigen kenteken en registratie 5 juni 1979 dus deze is niet mistlicht plichtig.
Eigenlijk wel krom, nietwaar.
Er zijn ook mistlichten te koop met een batterij en led verlichting, zelfs met afstandsbediening, die schroef je gewoon achterop de aanhanger, hoef je geen extra kabel aan te leggen!
mvg WillemS

Re: Aanhangwagen,stekker met maar 5 draden

Geplaatst: 12 jan 2015 20:37
door de mon
Daarom zie ik soms een extra draad naast de kabelboom, alsof er 1 stuk is. Spijtig dat goede ledverlichting nog duur is,elk half jaar is de verlichting een beetje stukje.
Op de oude Mustang '65 hebben we ook een mistlicht moeten hangen.En ook extra rode reflektors achteraan. Sealed beam voorlichten mag normaal in .be niet omdat ge het lampje moet kunnen vervangen.