Pagina 1 van 1

Alles werkt na accuwissel

Geplaatst: 31 mei 2019 21:35
door JKoo
Kangoo 2018, 1.2 TCe.
Het volgende eergisteren meegemaakt.
Sta op een camping in Spanje met caravan, wil een boodschap doen en start de Kangoo. Doet niets!!!!
Buurman met caravan heeft zijn auto erbij gezet en gestart. Hij loopt weer. De week daarvoor ook al een keer gebeurt!
Ben een stukje wezen rijden, in Malgrat de Mar en zag een Renault dealer. Ik er naar binnen en probleem voorgelegd, voor zover ik Spaans praat. Hij pakt een test apparaat en gaat de accu tMeten en testen. Meter zegt accu defect.
Klopt dus met wat ik in korte tijd heb meegemaakt.
De man vraagt of ik garantie heb, ik zei , weet ik niet.De man pakt een nieuwe accu en plaatst deze in mijn auto.
Daarna zit hij een kwartier achter zijn PC en komt [pb] er een papier waarop ik mijn krabbel moest zetten.
Dat was het, hij zei dat ik garantie had. Kon dus zo vertrekken met een nieuw geplaatste accu.
Ik stond perplex, een nieuwe accu koste mij niets.
Wat ik daarna vreemd vond was , dat alles werkte, radio ,navigatie, alles. Ik heb steeds begrepen dat heel veel dingen dan weer ingesteld moeten worden, ra ra hoe kan dat?
Maar een ding is zeker: HULDE VOOR DE RENAULT DEALER IN MALGRAT DE MAR

Re: Alles werkt na accuwissel

Geplaatst: 02 jun 2019 19:19
door mil soluciones
De meeste systemen op dit moment werken met EAPROM's, dat kan men vergelijken met een USB geheugenstick, en betekent dat ook zonder stroom de instellingen behouden blijven.
Vroeger had men voor een geheugen een batterijtje nodig (denk maar aan de oude PC moederborden), ging het batterijtje kapot moest men alles opnieuw instellen. Ook vele eenvoudige schakelingen, zoals klokjes, hebben meestal geen batterijtje en moeten dus steeds opnieuw ingesteld worden.
Bij modernere modellen halen ze echter de tijd vanuit de radio of navigatiesatelliet.

Re: Alles werkt na accuwissel

Geplaatst: 01 jul 2019 10:52
door denisdaf
Klopt helemaal, alleen zijn het EPROM's niet eaprom's. LOL