Pagina 1 van 1

Beveiliging tegen inbraak

Geplaatst: 16 nov 2018 20:00
door Peter Vranken
Hallootjes,

Op internet zag ik dat dieven met een of andere app naar het schijnt heel gemakkelijk verbinding kunnen maken met je keycard die je thuis in huis hebt liggen en op die manier heel gemakkelijk je auto openen en kunnen wegrijden. In minder dan een minuut was het gebeurd en weg is je auto.
Is dit inderdaad zo en zoja wat doen we er tegen?

Hoor het graag

Re: Beveiliging tegen inbraak

Geplaatst: 17 nov 2018 13:52
door mil soluciones
Het is inderdaad eenvoudig. Of het mogelijk is met een app, weet ik niet. Ik heb het echter op Duitse TV gezien met apparatuur die eenvoudig te krijgen is op het internet.
Eerst moet men een verbinding zoeken tussen eigenaar en voertuig. Dan gaat men in de buurt van het voertuig met een ontvanger die de signalen van de auto opvangt, die worden op een andere frequentie doorgestuurd naar een tweede apparaat, in de buurt van de kaart.
Dat kan op een terrasje in het buitenland gebeuren.
Die simuleert de code die de auto verstuurt en registreert het antwoord van de kaart.
Dat gaat dan naar apparaat 1 naast de auto en die opent zijn deuren.
Beveiliging kan door de kaart elektromagnetisch af te schermen, in een kooi van Faraday, eenvoudig gezegd een metalen kistje, zelfs een blikje van sardines zou daarvoor kunnen dienen :-D .

Re: Beveiliging tegen inbraak

Geplaatst: 17 nov 2018 14:19
door Peter Vranken
Ok thanks voor je antwoord. Dat wordt dus kistje kopen dit weekend.