Pagina 1 van 1
Welke banden ?
Geplaatst: 23 apr 2012 23:21
door ericr4
Hoewel al in een eerder item aan de orde geweest, hier nog eens de actualiteit opzoeken.
Welke banden zijn geschikt en wat is hiermee de ervaring?
Mijn Avantime 3.0 V6 Privilege is toe aan een paar nieuwe voorbanden. 235/50 R17 op originele velgen.
Thans zitten er Michelin Pilot Premacy onder.
Achterbanden zijn vorig jaar vervangen door Michelin Pilot Sport (zelfde maat, maar inderdaad een paar cm groter).
Pilot Premacy is niet meer verkrijgbaar. Pilot Sport past niet aan de voorkant (daarover is in eerdere items al geschreven).
Nu is de vraag wat de meest geschikte/passenden/interessante voorbanden zijn.
Tot nu toe was ik bij verschillende auto's altijd het meest enthousiast over Michelin, maar dat lijkt dus niet meer te gaan lukken.
Daarom ben ik benieuwd wat jullie rijden en hoe dat bevalt.
Eric
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 24 apr 2012 08:52
door WillemS
Als alternatief kan je 215/55/17 monteren. De omloop scheelt 0,22%
Deze breedt zal geen probleem zijn in de wielkast.
Omloop oude(235) maat 209,48 cm. de nieuwe(215) 209,95 cm.
SUC6
p.s. Er zijn nog een paar voordelen; prijs is lager en het brandstofverbruik minder.

Re: Welke banden ?
Geplaatst: 24 apr 2012 20:15
door AriePraat
Ik heb nu avon banden, was eerst bang voor de eigenschappen maar ze zijn gewoon goed te noemen.
Originele maat kon ik zo behouden.
Merk zit ook op een rolls...
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 25 feb 2013 17:43
door K.R.
Hoi allen,
Wie kan me helpen met het kiezen van de juiste banden van m'n Avantime V6 Privilege Automaat Noir Nocturne?
Begrijp inmiddels van de informatie op dit forum dat de "Michelin Pilot Sport 2 N1" niet past omdat deze gemaakt is voor Porsche (aanduiding N), is een paar centimeter hoger en loopt voor aan in de wilekast.
Ik zou eigenlijk wel nieuwe Michelin banden er onder willen hebben in de standaard maat. Al lezende krijg ik de indruk dat dit niet meer gaat?
Stel dat er nog ergens "nieuwe" Michelin 235/50/17 96 V Pilot Premacy te koop zijn (en die zijn er) van een productie datum van (DOT) 2007. Kan dat kwaad zo één "oude" productie datum?
Denk even aan kwaliteit van rubber, droogte scheuren, enz.?
Als het dan geen Michelin kan worden welke banden in de maat 235/50/17 kunnen jullie mij dan aanbevelen. Graag A-merken.
Denk dan zelf aan:
- CONTI 235/50/17 96Y CONTISPORTCONTACT 3 N2 (staat die N voor porsche?)
- CONTI 235/50/17 96Y CONTISPORTCONTACT 3 N1 (staat die N voor porsche?)
- PIRELLY 235/50/17 96 W PZERO SYSTEM ASIMMETRICO
- PIRELLY 235/50/17 96 Y POWERGY
- BRIDGESTONE 235/50/17 96 y TURANZO T001
- GOODYEAR 235/50/17 96 Y EAGLE F1 GS-D3
Iemand hier ervaring mee?
Alvast bedankt voor de reacties.
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 25 feb 2013 21:20
door ericr4
Beste K.R.
Ik begrijp dat je met hetzelfde probleem zit als ik vorig jaar.
Als je de oude Michelin Pilot Premacy naast de nieuwe Pilot Sport zet, dan zie je vanzelf dat die laatste een stuk hoger zijn.
Hoewel ik altijd heel erg graag op Michelin heb gereden, ging me dat dus niet meer lukken. Banden die jaren in een (ongecontroleerde) opslag hebben gelegen vind ik geen oplossing.
Een andere maat was het voor mij ook niet, mijn achterbanden waren nog prima (hier past de Pilot Sport dus wel).
Uiteindelijk heb ik Continental Sportcontact 3 235/50/17 96Y N2 gemonteerd. Dat gaat heel prima, alleen als ik een hele scherpe bocht maak (achteruit inparkeren met maximale stuuruitslag) dan wil ik soms wat geschraap horen. Het loopvlak komt dan tegen het binnenscherm (kunststof) aan. Misschien moet ik het binnenscherm dan nog eens opnieuw monteren.
Verder ben ik tevreden over het comfort van de Conti, merk weinig verschil met de oude Michelins die er onder lagen. Over slijtvastheid kan ik nog weinig zeggen, ze liggen er een 15.000 km onder en nu rijd ik eerst weer op winterbanden.
Het blijft natuurlijk altijd een auto waarmee je verkeersdrempels rustig moet nemen. Met mijn winterbanden op een 16'velg voelt het wat soepeler (of denk ik dat?) daarop liet ik Michelin alpin 225/55/16 PA3 95H primacy monteren.
Hoop dat dit je helpt bij je keuze. En laat vooral nog eens horen wat het geworden is.
Eric
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 26 feb 2013 09:25
door WillemS
Dat die op de 16" velg soepeler aanvoelen klopt helemaal !!!
De "wanghoogte" van de 235/50/17 is 117,5mm. en die van de 225/55/16 is 123,75mm. E is dus meer wangrubber om schoken te dempen, en dat merk je direkt.
mvg WillemS
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 27 feb 2013 16:08
door K.R.
Hallo AriePraat,
Zijn de AVON banden (235/50/17 96Y) van het type
ZZ3 met velgrandbescherming en lopen die voor niet aan?
Laat je me het even weten? Ik wil toch wel graag de originele maat behouden.

Re: Welke banden ?
Geplaatst: 03 mar 2013 02:58
door rinia
Hallo K.R.,
ik kocht onlangs 2 Goodyear Eagle F1 banden in de goede originele maat, nieuw. Rijden wel prettig, slijtage kan ik nog niets van zeggen. Echter deze banden lopen ook enigszins aan, niet ernstig of hinderlijk maar toch. Tegen het plastic binnenscherm voorzijde. Ik betaalde voor 2 banden 306 euro, zelf monteren en balanceren. Michelin vind ik beter en passen dus beter, maar dat is niet meer mogelijk. Met groet Jan
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 04 mar 2013 16:15
door K.R.
Hallo Jan,
Zijn dit de
"GOODYEAR 235/50/17 96 Y EAGLE F1 GS-D3"
of zijn dit de
"GOODYEAR 235/50/17 96 Y EAGLE F1 ASYMMETRIO NO""
en dat aanlopen is dat een klein streepje aan de binnenkant van de wielkast?
Alvast bedankt voor de reactie
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 06 mar 2013 04:00
door rinia
Hallo K.R.,
het is het type GS-D3 en inderdaad een klein streepje. Ik meen dat het aanlopen alleen bij achteruit rijden voorkomt.
Het maakt een raar geluid en is eigenlijk verder niet storend of gevaarlijk m.i.
Met groet Jan
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 23 mar 2013 12:56
door AriePraat
K.R. ik had geen last van het aanlopen van de banden, maar ik heb er totaal denk ik 2000 km mee gereden
de auto is daarna verkocht...
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 27 mar 2014 21:36
door ericr4
Inmiddels al weer heel wat kilometers met de Continental banden gereden en ben bijna toe aan een volgende bandenwissel.
Heeft iemand al ervaring met de Michelin Primacy 3?
Vroeger had ik ook een tijd lang Primacy onder de Avi, maar daarna was de goede maat niet meer leverbaar. Nu blijkbaar weer wel. Comfort van Michelin twijfel ik niet aan. Hoe is het met het aanlopen aan de voorzijde?
Hoor graag jullie ervaringen.
Eric
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 20 okt 2016 21:30
door K.R.
Hoi,
Wie heeft het antwoord op de vraag welke banden ik moet hebben voor de Avantime aan de voorzijde (zonder dat deze aanlopen) en dan wel in de maat 235/50R17?
Zijn er nog Michelins die aan de voorzijde passen? Heeft er iemand bijvoorbeeld ervaring met de Michelin 235/50R17 96W Primacy 3.
Ik mag één dezer dagen voor de APK en ben dringend opzoek naar het juiste antwoord
Dank alvast voor het meedenken
Groeten
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 20 okt 2016 22:08
door ericr4
Beste K.R.
Die Primacy3 die jij noemt zijn precies de banden die ik er in 2014 op liet leggen. Zojuist nog even gecheckt.
Vooraf had ik kontakt met Michelin en die liet weten dat de vorm van de band inderdaad net iets anders is, dus gunstiger voor de Avantime.
Inmiddels ben ik 20.000 km verder en nog steeds tevreden. Aanlopen doen ze niet of minimaal.
Goede keus dus.
Succes.
Eric
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 20 okt 2016 22:18
door K.R.
Hoi Eric,
En die Michelin 235/50R17 96W Primacy 3 banden hebben ook nog eens een aanduiding van "FSL" (VELGRANDBESCHERMING )
Ben niet helemaal gerust op het woordje "minimaal"! Heb je geen problemen gehad bij de APK ? voor wat betreft sporen van aanlopen in de wielkast
Groeten
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 20 okt 2016 22:24
door mechanic
Sporen van aanlopen is geen apk afkeur. Alleen als een keurmeester daadwerkelijk constateerd dat het aanloopt.
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 20 okt 2016 22:36
door ericr4
Nooit problemen gehad bij de keuring.
Zelf merk ik niets van aanlopen. Bij de Continental hoorde ik wel geschraap bij een scherpe bocht achteruit, dus weet hoe het (niet) moet klinken.
Alleen toen de Avi onlangs op de brug stond, viel me op dat de kunststof binnenschermen niet overal even vuil waren. Maar ik heb niet kunnen controleren of dat kwam door aanlopen of door regenwater dat van het loopvlak afspat. Vandaar dat ik schreef niet of minimaal.
Als ik nu moest wisselen zou ik weer voor de Primacy3 gaan.
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 20 okt 2016 22:41
door K.R.
Oké,
@mechanic, klopt maar... een APK keurmeester gaat dan toch extra aandacht hieraan geven
Lijkt mij dat ik dan maar voor de MICHELIN 235/50R17 96 W PRIMACY 3 (FSL) moet gaan
Iemand een ander idee

Re: Welke banden ?
Geplaatst: 21 okt 2016 20:50
door WillemS
Mijn Avantime was voorzien van GoodYear EAGLE F1 voor en Michelin Premacy achter. Werkelijk waardeloos. De GoodYears maken een vreselijke herrie en liepen aan, van de Premacy liet het loopvlak aan de randen los, is een bekend verschijnsel bij deze band. Heb na lang zoeken gekozen voor Pirelli CINTURATO P7 235/50 R17 96W. Wat een verademing, fluister stil en goede grip en waterafvoer.
En standaard voorzien van velgrand bescherming. En geen aanlopen meer in de wielkuip.
Was altijd een fan van Michelin op Franse wagens, maar nu niet meer.
mvg. WillemS
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 25 okt 2016 22:15
door K.R.
Hoi Willem, dank je voor je reactie.
Hoewel het label van de Pirelli (E - B - 71) minder gunstig is als de Michelin (C - A - 71) geeft voor mij de doorslag "geen aanlopen meer in de wielkuip".
Ik ga op zoek naar de PIRELLI 235/50R17 96 W CINTURATO P7.
Groeten
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 26 okt 2016 22:32
door WillemS
Ik heb ze hier gekocht;
http://www.topbanden.com/
Ben benieuwd hoe ze je bevallen.
mvg WillemS
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 27 okt 2016 22:26
door K.R.
Hoi Willem, bestelling is geplaatst. Ik ga nu eerst maar even de velgen schoonmaken. Nouwja even....
Groeten
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 01 nov 2016 21:39
door K.R.
Hoi,
Snelle levering en recente DOT code!
Heb ze vanavond gemonteerd op de Avantime. Het ziet er goed uit. De band is inderdaad kleiner en is niet zo vierkant.
Ik zal op een later moment m'n ervaring delen.
Groeten

Re: Welke banden ?
Geplaatst: 11 nov 2016 11:43
door WillemS
Ja, er waren er niet zoveel meer van zag ik.
Beetje veel bandenzeep zo te zien. Voorzichtig met remmen dan maar de eerste 500 km.
Met het wisselende weer van de afgelopen dagen zal je de eigenschappen van de band snel ervaren, we horen wel.
mvg WillemS
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 11 nov 2016 13:48
door DHL
Ik heb dat model Pirelli (in een andere maat uiteraard) op mijn Espace gehad. Herinner me dat het een heel stille band was. Veel stiller dan de Michelins
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 11 nov 2016 21:58
door WillemS
@DHL, klopt helemaal en vooral als de banden wat zijn afgesleten blijven de Pirelli's veel stiller dan de Michelin's.
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 24 jul 2017 16:00
door ericr4
Kun je inmiddels iets over je ervaring zeggen?
Ben wel benieuwd.
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 13 aug 2017 22:22
door K.R.
Hallo Eric,
Slijtage is oké.
Geluid is oké.
Lopen toch enigszins aan. Niet veel, je hoort het niet, je ziet een kleine streep in het binnenscherm.
Groeten
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Re: Welke banden ?
Geplaatst: 19 dec 2019 12:03
door hans59
Heb 4 nieuwe Goodyear All Season banden laten monteren. Vector Gen 2
Originele maat 235*55*17
Rijden perfect en ook in Duitsland geen probleem