Pagina 1 van 1

Aanschaf Grand Scenic: stekker ok?

Geplaatst: 04 jul 2016 11:25
door p13tj3
Wegens gezinsuitbreiding ben ik op zoek naar een andere auto en ik denk dat dat een Renault Grand Scenic moet gaan worden.

Ik ben vorige week naar een Grand Scenic uit 2005 gaan kijken met ongeveer 150.000 km op de teller. Heb e.e.a. kunnen testen en een proefrit gemaakt en alles ziet er goed uit, op 2 dingen na:
- melding over de parkeerrem (weet niet meer zeker of er nou "controleren" of "defect" stond)
- raam rechtsachter gaat niet open

Al snel vond ik op dit forum alle posts m.b.t. de oxiderende stekker onder de bestuurdersstoel.

Binnenkort ga ik nog eens kijken en daarop voorbereidend heb ik de volgende vragen:

1. Hoe kan ik snel de staat van die stekker controleren? Kan ik daarbij zonder zaken te hoeven demonteren? Moet de stoel eruit? Moet de vloerbekleding opengesneden worden?
2. Als de staat van de stekker slecht zou zijn, wat zijn dan mijn opties? Ik denk aan deze scenario's:
- A. Ik laat de verkoper zorg dragen voor reparatie (hoe weet ik vervolgens of dat goed gebeurd is?)
- B. Ik laat de reparatie uitvoeren na aankoop en neem dit dus mee in prijsonderhandeling (met wat voor kostenpost moet ik dan rekening houden?)
- C. Of kan ik beter van de koop afzien? Maar dan kan hoef ik volgens mij ook naar geen enkele Grand Scenic meer te gaan kijken...


Ik kan en wil er in ieder geval niet zelf aan gaan solderen e.d.

Hopelijk kunnen jullie mij helpen met tips/wijsheden/ervaringen m.b.t. deze situatie. Alvast bedankt!

groetjes van een mogelijk toekomstig Renault-rijder :)

Re: Aanschaf Grand Scenic: stekker ok?

Geplaatst: 04 jul 2016 12:01
door mechanic
Koop er elk geval een zonder storingen,genoeg aanbod!

Re: Aanschaf Grand Scenic: stekker ok?

Geplaatst: 04 jul 2016 12:19
door p13tj3
Maar ook wanneer ik naar een andere Grand Scenic ga kijken wil ik natuurlijk de staat van die stekker kunnen controleren. Voor zover ik nu kan beoordelen is dat een behoorlijk zwakke plek en veroorzaakt ie een hoop problemen.

Dus dan blijft de vraag over: Hoe kan ik snel de staat van die stekker controleren? Kan ik daarbij zonder zaken te hoeven demonteren? Moet de stoel eruit? Moet de vloerbekleding opengesneden worden?

(ik heb vele forum-posts bekeken, maar nergens wordt me precies duidelijk wat er allemaal moet gebeuren om bij die stekker te komen)

Re: Aanschaf Grand Scenic: stekker ok?

Geplaatst: 04 jul 2016 13:19
door RichTrip
Luikje onder vloermat bestuurderskant contoleren op vocht en opbergbakje onder de stoel losnemen. Uitleg hoe dat moet is via tekst wat lastig, maar aan de zijkanten moet je iets van een palletje induwen. Onder het bakje zit de stekker, kun je bijna niet missen.

Re: Aanschaf Grand Scenic: stekker ok?

Geplaatst: 04 jul 2016 21:11
door Zuma
Die parkeerremmelding is zorgelijker... Mag je 900 euro voor afdingen. Raam is goed voor min 250 Als je droge stekker en bak hebt samen met deze reparaties heb je een hele fijne auto. Tenminste als het een diesel is. Bij benzine auto met 150k op de teller en dit soort storingen gewoon naar de volgende.

Getypt met veegtelefoon

Re: Aanschaf Grand Scenic: stekker ok?

Geplaatst: 05 jul 2016 09:35
door p13tj3
Wat een prachtig forum! Bedankt voor de snelle en uitgebreide reacties. Dat geeft in ieder geval vertrouwen om een Renault te gaan rijden :)

Ik kwam zojuist trouwens een uitleg (met foto's) tegen hoe je de lade kunt verwijderen. Weet alleen niet zeker of dat ook voor een 2005 Grand Scenic geldt.

http://www.renaultforums.co.uk/129-scen ... -pics.html

Re: Aanschaf Grand Scenic: stekker ok?

Geplaatst: 05 jul 2016 11:01
door kaleido 1
Ja ook voor de grand scenic .
Handrem gebeuren is met wat zoekwerk ook goed via "normale" wegen en prijzen te repareren , onderdelen zijn los leverbaar maar niet bij de renault dealer.

Re: Aanschaf Grand Scenic: stekker ok?

Geplaatst: 05 jul 2016 19:08
door Zuma
Die budget handrem route is nogal bewerkelijk voor een auto die je net koopt.... je wil gewoon bij een net aangekochte auto snel onbezorgd rijden. Ergo hop met de gekochte bak naar de dealer en alles laten fixen. En dan genieten.

Getypt met veegtelefoon