Pagina 1 van 1

Trafic 2.5 dci : distributieriem vervangen

Geplaatst: 09 jul 2012 12:40
door joker510
Blijkbaar moet de distributieriem vervangen op 120.000km OF elke 5jaar.
Dat wil zeggen dat ik er een jaar over ben. Heeft er iemand ervaring in het zelf vervangen van de riem??
en zo ja, is dat dat doenbaar of heb je er veel "gespecialiseerd" gereedschap voor nodig??
met dank voor de reacties

Wim

Re: Trafic 2.5 dci : distributieriem vervangen

Geplaatst: 10 jul 2012 17:29
door mechanic
Het is bij een trafic 2.5dci best een klus de riem te vernieuwen. Je moet ook de krukaspoulie en de multiriemset vernieuwen.
Gaat het hier al om een trafic II phII, of een phI? Maw zit het knipperlicht compleet in de koplampunit of zit deze los onder de koplamp?
Bij de phII is het slim het voorfront, dus koplampen, grill, en frontbalk,intercooler te demonteren ivm de reinige wuimte.
Je hebt wel speciaal gereedschap nodig, namelijk een krukas blokkeerstift en 2 nokkenas blokkeer stukken.
Heb je dit allemaal, en een stevige krik ben je er ongeveer een 4-5 uur mee bezig. Als je geoefend bent.
Zet de krik niet zomaar neer onder de carterpan, maar aan de krukaspoulie kant op de gebogen rand. Anders duw je de carterpan tegen de oliepomp aan en loopt je motor in de prak.
Ben je van plan er aan te beginnen en wil je meer tips kun je me een pb sturen.

Re: Trafic 2.5 dci : distributieriem vervangen

Geplaatst: 10 jul 2012 19:22
door joker510
@ mechanic,
bedankt alvast voor info. Ik knipperlicht zit onder de koplamp unit.(weet niet of dat dan een I of een II is)
ik ben helemaal niet ervaren…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.