Pagina 1 van 1

Onderhoudsinterval 15.000km?

Geplaatst: 17 nov 2010 10:01
door bdekkers
Sinds enkele maanden ben ik in het bezit van een EspaceIV 2.0 DCI uit mei 2008 en ik ben onaangenaam verrast door het door Renault vastgestelde onderhoudsinterval. Men beweert dat deze auto iedere 15.000km een beurt moet krijgen waardoor ik nu automatisch 3 keer per jaar bijna €400,- met de dealer mag afrekenen. Wat is jouw mening hierover? Is dit nodig/normaal? Wat gebeurt er als ik de termijn zelf oprek?
Groet,
Bart

Re: Onderhoudsinterval 15.000km?

Geplaatst: 17 nov 2010 12:40
door Hema
Het risico op een defecte turbo of roetfilter neemt toe. Ook krukas en drijfstanglagers krijgen te kampen met verslechterde smering omdat de olie dikker wordt vanwege de roetdeeltjes die in de olie opgenomen worden.
Renault heeft de interval terug gebracht van 30K naar 15K nadat andere fabrikanten het ook deden zoals Mercedes, BMW en VAG. Net als Renault had (heeft) VAG te maken met extreem veel motor en turbo schades.
BTW. 400 euro is wel een smak geld voor een paar liter olie en een filter.

Re: Onderhoudsinterval 15.000km?

Geplaatst: 17 nov 2010 21:11
door WillemS
Bijna alle autofabrikanten komen terug van de Extreem lange intervallen.
Er zijn teveel schade's, zeker met de manier zoals er in Nederland kan worden…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.