Pagina 1 van 1
Megane 1.5 dci hoge kilometerstand
Geplaatst: 08 jun 2018 21:19
door MadBull
Wij hebben een Megane 1.5 dci Dynamique met 81kw uit 2010 op het oog.
Alleen heeft deze een beste hoge kilometerstand, namelijk 242.000 km.
Mijn vraag: bij goed onderhoud, kan hij dan nog enige tijd mee?
Wij rijden ongeveer zo'n 30.000 km per jaar en misschien wordt dit meer.
Of zeggen de kenners dat we beter naar een wat jongere met wat minder
ervaring moeten gaan kijken?
Ben erg benieuwd naar jullie meningen

Re: Megane 1.5 dci hoge kilometerstand
Geplaatst: 08 jun 2018 21:50
door mechanic
Bij klokje rond op youtube is een filmpje van een 'oude' kangoo met de 1.5dci krachtbron met 7ton op de teller,dusja het kan wel. Weliswaar is dat een model zonder roetfilter,maar de foute serie motor nog.
30dkm per jaar is natuurlijk niet heel gek met een diesel,dan kom je wel aan deze kmstand in 8jaar.
Het blokje zelf heeft zo vanaf de mégane 3 aan kwaliteit gewonnen,met de komst van de roetfilters zijn daar wel wat storingen bijgekomen. Sensoren,drukslagen,klep in uitlaat, enkele software updates,waren zo de meest voorkomende problemen zo uit mn hoofd.
Olie termijjn is 30dkm of 1x per jaar,wellicht kun je dat terugbrengen uit voorzorg naar 15dkm bijv,dat is zoiezo slim.
Het onderstel is weinig aan slijtage onderhevig,enkel de achterremmen slijten bovengemiddeld door de electrische parkeerrem.
Ik koop liever een auto met veel snelweg kilometers dan een met de supermarkt ritjes,vooral een turbo diesel.
De prijs is er ook na,anders zoiezo niet doen,dan kun je indien nodig wat repareren.
Zorg dat het onderhoud bij is,de riemerij,filters etc dan ben je al een eind.
Bij.240dkm is deze mogelijk bijna aan de 2e riem toe,dacht 150dkm/6jaar,check even bij de dealer. Het was altijd 120dkm/5jaar maar is ooit wat aan gewijzigd. Kun je het zelf ben je goedkoop klaar en kun je preventief eea doen.
Het blijft altijd een gok natuurlijk,denk dat je nog wel een paar jaar met 30dkm moet kunnen komen zonder ingrijpende repararies.
Een dingetje wel is afschrijving,bij deze stand en leeftijd is een renault al een hoop kwijt. Staat er straks 400+dkm op de klok is de waarde nog nihil,helemaal.als de dieselauto nog verder genaaid wordt.
Re: Megane 1.5 dci hoge kilometerstand
Geplaatst: 08 jun 2018 22:34
door MadBull
Dank je wel Mechanic, hier heb ik wat aan. Vraagprijs is 4450 euro en hij heeft in 2015 bij 152.000 km de
riemwissel gehad. Onderhoud (filters, olie, …
login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.