Pagina 1 van 1

Renault Megane coupe 1997 benzinemeter op leeg

Geplaatst: 01 mei 2011 17:53
door meganecoupe1.6
Het wijzertje van de benzinemeter doet niets meer.
Het blijft rusten op het pinnetje en het lampje blijft branden
Ik heb em helemaal vol getankt en al over drempels gereden maar ik weet niet wat ik moet doen om het op te lossen.

Ik heb al onder de achterbank gekeken en daar zit het vlottersysteem en benzinepomp als ik me niet vergis.
Heeft het zin dit los te maken?
En is dit veilig?

Re: Renault Megane coupe 1997 benzinemeter op leeg

Geplaatst: 01 mei 2011 19:34
door mechanic
Mogelijk heb je een probleem in je tankelement, of de bedrading, of de tellerbak.
Je zou het pomp element kunnen demonteren en met de multimeter controleren of deze nog werkt. Zorg wel dat als je de plastic ring los gedraaid hebt en het element eruit dat je de ring weer met de hand terugdraait ivm vervorming anders.

Re: Renault Megane coupe 1997 benzinemeter op leeg

Geplaatst: 02 mei 2011 17:54
door meganecoupe1.6
Bedankt voor de tip,ik ga eerst eens proberen onder de achterbank het tankelement los te maken.
Misschien een stomme vraag maar ik krijg de achterbank niet goed los.
Aan de kant waar je normaal gesproken met je benen zit zitten twee klipjes van plastic en die zorgen ervoor dat die kant los komt maar ik kan achter niets vinden dus ik krijg de bank er niet uit...
Zit dat ergens anders nog vast?
Ik vraag het even voordat ik de bank verniel.. :?

Wat is het meest voorkomend?Kabel,vlotter of instrumentenpaneel?

Re: Renault Megane coupe 1997 benzinemeter op leeg

Geplaatst: 02 mei 2011 20:22
door mechanic
Je zou de bank aan de rugleuning kant omhoog moeten kunnen trekken.
Meestal is het tankelement de oorzaak, maar je zult eerst moeten meten :)

Re: Renault Megane coupe 1997 benzinemeter op leeg

Geplaatst: 02 mei 2011 20:59
door rick45
bijna zeker de vlotter,heb hetzelfde weleens gehad.

Re: Renault Megane coupe 1997 benzinemeter op leeg

Geplaatst: 04 mei 2011 10:24
door meganecoupe1.6
Ik heb eerst het stekkertje van de brandstofpomp eens losgemaakt maar die zat goed vast,ik heb het schema opgezocht van de bedrading en die doorverbonden om te kijken of de brandstofmeter uitslaat maar dat gebeurt niet.
Ik neem aan dat ik dan ook niet die hele pomp eruit hoef te halen lijkt me of zie ik iets over het hoofd?
Dan zou ik nog het dashbord kunnen losmaken en kijken of er bij de tellerunit iets los zit.

Re: Renault Megane coupe 1997 benzinemeter op leeg

Geplaatst: 04 mei 2011 12:55
door rick45
zou toch eerst de vlotter eruit halen,meeste kans dat daar je probleem zit.is dat allemaal in orde,dan kan je een andere klokkewinkel proberen :wink:

Re: Renault Megane coupe 1997 benzinemeter op leeg

Geplaatst: 17 mei 2011 08:19
door meganecoupe1.6
Ik heb het bedradingsschema van de contacten opgezocht en heb de stekker van de benzinepomp/tellerunit bij de tankinstallatie losgemaakt en de massa verbonden met de ''instrumentenpaneel'' aansluiting.
Dan zou de benzinemeter op het dashboard volledig moeten uitslaan maar dat gebeurd niet...wel meet ik dan een aantal mAmperes en dat betekent dat de bedrading in orde is.
Echter las ik ook ergens dat ik de meter zelf kon testen op het dashboard.
Daarvoor heb ik de accuklem losgekoppeld en weer aangesloten met de sleutels op het contact en slaat heel even de wijzer uit,maar echter maar een centimeter en valt dan ook weer terug.

Nu ga ik kijken voor een tellerbak,ik denk dat ik genoeg weet.
Of heeft nog iemand een idee?