Pagina 1 van 1

Slecht starten Laguna 2.0 2006 HB

Geplaatst: 04 mei 2022 20:31
door Stefan1962
Hallo allen,

Ik rijd in een Laguna 2.0 uit 2006.
Auto rijdt goed, maar wanneer ik na een stuk rijden de motor uitzet en meteen weer probeer te starten, wil hij niet aanslaan.
Motor draait wel rond maar pakt niet.
Na een korte tijd start de auto weer gewoon zonder morren.
Nu denk ik dat de accu op z'n laatste benen loopt.
Toen de auto in februari (vanwege Corona en thuis blijven) 3 weken stil had gestaan was de accu te zwak om de auto nog te starten, maar na een energie boost met de accu van mijn vader (startkabels) startte de auto weer en heeft sindsdien gewoon gestart en gereden.
Nu opeens dit euvel dat me tot nu toe niet is opgevallen (zet hem eigenlijk nooit stil, om hem direct weer te starten).
Kan het zijn dat de accu gewoon vervangen moet worden, omdat de accu NET te weinig/genoeg spanning levert, zodat de motor soms niet direct aanslaat of vuile bougies?

Stefan

Re: Slecht starten Laguna 2.0 2006 HB

Geplaatst: 04 mei 2022 21:19
door mechanic
De accu kun je laten testen, als de motor goed vlot rond gaat met starten is dat wellicht het euvel niet.
Na drie weken stilstand de accu leeg is ook niet perse verwonderlijk.

Is de accu goed, kan er vanalles aan de hand zijn.
Vaak voorkomend is de bdp sensor, die door temperatuurwisselingen wel/niet goed werkt.
Hoe is de staat van onderhoud?

Na het uitzetten direct weer willen starten, wat dan niet lukt, kan ook zijn natuurlijk inderdaad vuile/natte bougies. Vandaar de vraag aangaande onderhoud.

Re: Slecht starten Laguna 2.0 2006 HB

Geplaatst: 04 mei 2022 23:43
door Stefan1962
Na en paar keer proberen te starten, ruikt het wel wat naar benzine, alsof de motor wat verzopen is.
Zal de bougies eens vervangen, heb dat nooit geda…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.