Pagina 1 van 1

Clio 0,9 TCE ratel

Geplaatst: 24 jul 2018 21:18
door tomm
Goedenavond,

Sinds gisteren opeens een luide ratel vanonder de motorkap. Eigenlijk continue aanwezig, maar uiteraard het beste hoorbaar bij het stationair draaien en bij het rijden in de bebouwde kom.
Airco uit gezet, maar dit maakte geen verschil.

Vanochtend langs de garage, nog geen 100% diagnose, maar hoogst waarschijnlijk zit er speling op de distributieketting.
Verwachte kosten als dit zo is; 600-700 euro. Advies was dan ook om niet meer verder te rijden en de auto achter te laten.
Vond ik wel een goed idee, aangezien ik niet zit te wachten op nóg meer ellende.

De auto is in deze September 5 jaar oud en heeft nét iets meer dan 90.000km gereden.
Ik vind dit persoonlijk erg snel voor een probleem met de distributieketting, zeker aangezien het interval van een normale distributieriem zelfs iets hoger ligt.

Ik hoop dan ook op enige coulance vanuit Renault. Maar hoe realistisch is dit naar jullie mening/ervaring?
Auto heeft altijd volgens schema dealer onderhoud gehad en heeft in mei de laatste (grote) beurt gehad.

Ik hoop nog op een losliggen/resonerend iets, maar verwacht eigenlijk dat de ketting wel de boosdoener gaat zijn.

Alvast bedankt voor de reacties!

Re: Clio 0,9 TCE ratel

Geplaatst: 25 jul 2018 16:04
door mechanic
Bij dit type motor is dit orde van de dag. Overigens bij veel andere merken ook.
5jaar/100.000km is vaak de grens voor coulance,vraag dit vooraf goed na.

Re: Clio 0,9 TCE ratel

Geplaatst: 25 jul 2018 21:26
door tomm
Bedankt voor de reactie!

Nog niks gehoord van de garage, maar ik ben benieuwd.
Ivm gezinsuitbreiding waren we al wel een beetje aan het kijken naar …login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.