Pagina 1 van 1

Rood olielampje

Geplaatst: 28 apr 2022 22:20
door Vertrokken - 40830
Goedenavond forumleden,

Mijn Twingo 1.2 benzine 16v vertoont kuren. Als ik de auto op contact zet, dan begint hij soms te piepen en toont hij een rood olielampje als waarschuwing. Wanneer ik de sleutel dan doordraai om te starten, dan gebeurt er niks, ook de startmotor draait niet. Soms start hij wel gewoon, dan is er vaak tijdens het rijden ook niks aan de hand, ook geen waarschuwingslampje. Laatst tijdens het rijden viel wel het vermogen compleet weg en kwam er ook weer een rood olielampje.

Na het vervangen van de olie en het oliefilter is het probleem nog niet opgelost. Wat kan het probleem eventueel zijn? Oliedruk misschien? Zo ja, hoe kan ik dit het beste meten?

Met vriendelijke groet,
renault_rijder

Re: Rood olielampje

Geplaatst: 29 apr 2022 11:14
door Valkenet
Ik vermoed dat u auto een massaprobleem heeft.

Controleer eerst eens of de massakabel tussen de accu en de motor/versnellingsbak og heel is.
Ook niet of hij bijna gebroken is.

Dat het olielampje brand is in principe normaal. Voor je de motor start brand deze.
Als de motor loopt moet hij uitgaan.
Als tijdens de rit de motor uitvalt dan gaat het lampje ook weer branden.

Groet Martin

Re: Rood olielampje

Geplaatst: 29 apr 2022 14:21
door Vertrokken - 40830
Bedankt voor je reactie Martin, ik ga het checken.

Maar, als ik de auto normaal op contact zou zetten, dan gaat het olielampje wel uit. Soms begint d…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.