Pagina 1 van 1

Probleem DVD speler en Navigatie

Geplaatst: 21 nov 2007 10:01
door erwinvos
In mijn reanault espace heb ik een DVD speler op de aansteker aangesloten voor de kinderen. Daarnaast heb ik op de andere aanstekeraansluiting mijn navigatie aangesloten. Nu doet zich het rare feit voor dat als we gaan rijden het vaak allemaal werkt. Wanneer wij echter een nieuwe DVD pakken, van hoofdstuk veranderen, of stoppen dan doet de navigatie het ineens niet meer. Stap ik de auto uit dan heb ik gelijk signaal. Wanneer ik de stekker uit de aansteker of DVD haal, dan is het maar even en het signaal is terug.
Mijn vraag is nu: kan dit te maken hebben met de aanstekeraansluitingen of geeft de DVD speler zoveel "straling" af dat het stoort met mijn navigatiesysteem. En dat dit in een opbouwende fase gebeurt.

Wie of wie kent dit probleem of heeft er een antwoordt op

Geplaatst: 23 nov 2007 23:43
door Touring
Hey ErwinVos

Lijkt mij zeker geen geval van interferentie, probleem met dit soort aansluitingen zit meestal in de aansluitverbindingen naar de 12 V. De sigarettenplug is zeker niet de meest betrouwbare. Kijk deze goed na! Controleer van een spanningsmeter of met een 12 V lampje om zeker te zijn dat de connectie goed is. Ik vind het trouwens ook een vreemde benadering bij deze aansluitingen dat de spanning alleen aanwezig is als de (sleutel)kaart er in zit en daarnaast valt de spanning weg als je de start knop bedient. Heel vervelend bij het afspelen van dvd's, zeker met ongeduldige kinderen.

Gr. Wim