Pagina 1 van 1

Mijn auto verliest alle accuspanning na 1,5 week stilstaan

Geplaatst: 17 aug 2012 12:56
door Recce
Hallo,

Ik heb een Laguna II die na anderhalve week stilstand alle accuspanning kwijt is. Overstarten met een andere auto kan dan niet meer, daarvoor is de accu dan te leeg. Volgens de ANWB is het tegenwoordig normaal dat auto's niet zo lang stil kunnen staan, maar met mijn voorgaande auto's (die evenveel electronica aan boord hadden) had ik dit probleem nooit. Wat zijn "logische" bekende oorzaken voor dit probleem bij een Laguna?

Kan het eventueel te maken hebben met mijn achterportieren waarvan het slotmechanisme niet werkt? (deuren gaan wel dicht, maar niet op slot).

Re: Mijn auto verliest alle accuspanning na 1,5 week stilsta

Geplaatst: 17 aug 2012 13:41
door Renier
Is het nog de originele accu? En hoe oud is je Laguna?

Je kan bij elke garage de staat vd accu laten doormeten maar waarschijnlijk heb je een nieuwe nodig.

Die van mij heeft het zo'n 5 jaar volgehouden

Re: Mijn auto verliest alle accuspanning na 1,5 week stilsta

Geplaatst: 17 aug 2012 13:48
door Recce
Er zit een nieuwe accu in, geleverd door de ANWB dus ik mag aannemen een dat die goed is. Het probleem van het leeglopen blijft ook na de accuwissel bestaan. Het lijkt er dus op dat de auto, ondanks dat hij op slt staat (de voorportieren althans) toch nog stroom verbruikt. Het is niet veel, want hij houdt het wel 1,5 week vol voordat de accu helemaal leeg is.

Re: Mijn auto verliest alle accuspanning na 1,5 week stilsta

Geplaatst: 17 aug 2012 15:31
door Renier
Dan wordt het toch een zoektocht naar waar er een lekstroom optreedt.

Zou er niet te lang mee wachten, is zonde van je nieuwe accu als hij elke keer helemaal leeg is, dat is niet echt goed

Re: Mijn auto verliest alle accuspanning na 1,5 week stilsta

Geplaatst: 18 aug 2012 07:26
door mechanic
Inderdaad even je lekstroom meten. Even een ampere meter tussen de minpool van de accu en de minkabel aansluiten, auto afsluiten en kijken naar de waarde. 0.06 is oke, 0.08 is eigenlijk te hoog maar die oorzaak is zo klein die vind je niet gok ik. 0.00 betekent meestal kapotte zekering in je meter.
Blijt er binnenverlichting werken in bijv. de deuren ofzo?

Re: Mijn auto verliest alle accuspanning na 1,5 week stilsta

Geplaatst: 28 mar 2013 17:09
door Recce
Het probleem is verholpen, het bleek de cd-lezer van het navigatiesysteem (Carminat Navigation InformeƩ 1 (2003/ 2004, VDO Dayton). Voor verdere details zie mijn topic "volledige uitval elektrisch systeem"