Pagina 1 van 1

Verbruik diesel op computer anders dan werkelijkheid

Geplaatst: 30 jun 2009 12:03
door ejterpstra
Ik heb sinds een paar weken een Renault Laguna Grand Tour 1.9dCi uit 2004. Het leek er in het begin even op dat hij niet zo zuinig reed, maar het bleek dat de boardcomputer meer verbruikte liters diesel aangaf dan hij in werkelijkheid heeft verbruikt. Volgens de computer zou hij 64 liter verbruikt hebben. Er ging echter maar 56 liter in (gelukkig maar, was hij toch nog redelijk zuinig). De brandstofmeter gaf het beter weer. Hij was nog voor ongeveer 1/4 vol en dat klopt wel (70l tank).

Voor de zekerheid de kilometers ook maar even opgemeten van de boardcomputer, maar die kloppen exact met wat mijn navigatie aan gaf (afstand van ongeveer 20 km).

Iemand enig idee waarom die computer er zoveel naast zit met het verbruik van brandstof?

Geplaatst: 30 jun 2009 12:56
door CPTR
Geeft de boardcomputer ook het gemiddelde verbruik verkeerd weer, naast de verkeerde hoeveelheid liters?

Geplaatst: 30 jun 2009 13:08
door ejterpstra
Jazeker, hij geeft dat keurig weer. Alleen klopt dat natuurlijk niet. Omdat de gereden kilometers wel kloppen, maar de liters diesel niet, klopt het gemiddelde ook niet.

Geplaatst: 30 jun 2009 13:43
door Ep Woody
Er zijn nog wel wat punten die je kan controleren, met name de bedrading richting je boardcomputer, en de opnemer van de tank.

Re: Verbruik diesel op computer anders dan werkelijkheid

Geplaatst: 24 feb 2011 20:53
door sceniczwaag
Beste mensen,
ik heb ook het probleem dat de computer het anders weergeeft dan het werkelijke verbruik.
Bij onze scenic uit 2006 geeft hij minder verbruik aan.
Als ik de boardcomputer op actueelverbruik zet krijg ik als ik in de stad rij ----- of een verbruik tussen 1.7 en 2.3 op het display.
Hierdoor kan ik niet van de boardcomputer op aan.
Heeft dit te maken met een sensor in de tank?
Als iemand het antwoord heeft voor mij hoor ik dat graag.

renault scenic verbruiksmeter klopt totaal niet!

Geplaatst: 27 feb 2011 18:09
door sceniczwaag
Sinds een aantal weken in bezit van een scenic 1.5 dci.
Ben hier zeer tevreden over, alleen het verbruik is hoger dan verwacht (1:16).
Nu geeft de boardcomputer aan dat de auto 1:25 rijd?!
Ik reset na iedere tankbeurt de trip en dagteller.
Weet iemand hoe de auto het gemiddelde verbruik meet?
kan de computer totaal gereset worden? en hoe?
Zou dit voor de meting uitmaken?
Als iemand andwoorden heeft op mijn vragen hoor ik het graag.
Alvast bedankt. :thumb:
MODERATOR EDIT
Berichten samengevoegd;
het aanmaken van een nieuw topic terwijl dezelfde vraag ook al gesteld is door dezelfde persoon in een reeds lopend topic, maakt het beantwoorden en het teruglezen van deze antwoorden er niet duidelijker op.

Re: Verbruik diesel op computer anders dan werkelijkheid

Geplaatst: 27 feb 2011 18:52
door de mon
De ecu berekent steeds je mengsel.Sensors zijn dan ;luchtmassameter,toerental,hoogtecorrectie,brandstoftemperatuur,inlaatluchttemperatuur,inlaatspruitstukdruk(motorbelasting),koelwatertemperatuur,stand gaspedaal,accelleratie(vollast),raildruk,enz.Er zit geen lambda op die je mengsel controleert.
Als er een verstuiver niet zo goed meer vernevelt dan heb je al een ander verbruik.Sensors zoals bvb raildruk kunnen ook al verkeerde info geven naar de ecu.

Re: Verbruik diesel op computer anders dan werkelijkheid

Geplaatst: 27 feb 2011 19:21
door brandkraan
Ook in mijn nieuwe Scenic 1.5dCi (januari 2011) geeft de boordcomputer een verkeerd verbruik aan
Op een tankbeurt (plm 45-55 liter) wordt er 2 tot 3 liter teveel verbruik aangegeven; dat is 4 tot 6 %.
Het werkelijke verbruik is dus 4-6 % lager dan wat de boordcomputer aangeeft.
Ik rij volgens de boordcomputer plm 6,0 l/100km
De afwijking is tot nu toe (5000 km) steeds ongeveer 2-3 liter op een tank geweest. Het is wel zo dat ik een behoorlijk constant rijpatroon heb omdat ik voornamelijk woon-werkverkeer over een vast traject rij.

Re: Verbruik diesel op computer anders dan werkelijkheid

Geplaatst: 27 feb 2011 21:31
door sceniczwaag
brandkraan schreef:Ook in mijn nieuwe Scenic 1.5dCi (januari 2011) geeft de boordcomputer een verkeerd verbruik aan
Op een tankbeurt (plm 45-55 liter) wordt er 2 tot 3 liter teveel verbruik aangegeven; dat is 4 tot 6 %.
Het werkelijke verbruik is dus 4-6 % lager dan wat de boordcomputer aangeeft.
Ik rij volgens de boordcomputer plm 6,0 l/100km
De afwijking is tot nu toe (5000 km) steeds ongeveer 2-3 liter op een tank geweest. Het is wel zo dat ik een behoorlijk constant rijpatroon heb omdat ik voornamelijk woon-werkverkeer over een vast traject rij.
We hebben dus evenveel verbruik, maar de computer wijkt 36% bij mijn scenic af. :(
Ik hoop dat het een keer is op te lossen, nu maar even niet meer kijken naar de verbruiksmeter/nog te rijden kilometers! :wink:

Re: Verbruik diesel op computer anders dan werkelijkheid

Geplaatst: 27 feb 2011 21:58
door de mon
Als men verschillende merken van band met dezelfde gegevens vergelijkt durft dat ene merk wel wat groter of kleiner te zijn.Soms moet men de snelheidsmeter instellen omdat er verschillende afmetingen op mogen(winterband,zomerband)
De gps laat ook de km/hr zien,is dit gelijk aan je dashboard?Minder opgeblazen banden geven ook al een kleinere omtrek.