Pagina 1 van 1

dynamo

Geplaatst: 05 aug 2010 20:34
door carlos de meijer
Hallo, afgelopen weekend een leuke grap gehad met mijn laguna 2. Het ding heeft amper 57.000 km gelopen en de dynamo is al kapot. Dus de auto zaterdagmorgen bij de garage gebracht en dinsdag was hij klaar. Ondertussen had ik al eens gebeld hoe lang het zou duren en zeiden ze dat ze de puntjes op de i aan het zetten waren. Oh fijn denk je dan.
Nou dus niet, aangezien het lampje van lekke band nog steeds brandt en die bandjes van die wielsensoren nog steeds niet terug op de display zijn. Dus afgelopen woensdag moest hij gekeurd worden bij mijn gewone garage. Mijn vriendin ging hem 's avonds ophalen en krijgt even te horen dat hij maar nog eens terug moest naar de renault garage omdat de computer van mijn auto vol met foutmeldingen stond.
Kan het hiernu mee te maken hebben dat de dynamo na zo weinig km's al de geest geeft?

Groeten Carlos

Re: dynamo

Geplaatst: 05 aug 2010 21:03
door Renier
Ik zou eerder andersom denken, dat er storingen inzitten omdat de boorspanning te laag is geweest.

En uitlezen van een auto is helaas niet standaard, ook niet bij een grote beurt.
Er zijn wel monteurs/dealers die dit standaard doen, maar het gros doet dit niet, tenzij een klacht van een klant hier aanleiding toe geeft.

57.000 is erg weinig voor een dynamo, misschien kan je daarom nog coulance krijgen.
zou ik in ieder geval proberen.

Re: dynamo

Geplaatst: 05 aug 2010 21:46
door WillemS
57.000 km's op de snelweg is iets anders dan 57.000 km's in de stad met veel stilstaan bij stoplichten enzo. Je zou eigenlijk de uren moeten tellen die de motor gedraaid heeft.
Je kunt ook pech hebben. Weet niet of het een alternator is met een vrijloop poelie, zo, ja dan kan het heel goed dat hij al defekt is.
Als ik een wagen moet repareren die een spanningsprobleem heeft gehad door bv. een defekte alternator, dan lees ik die altijd uit op fout-code's.

Re: dynamo

Geplaatst: 05 aug 2010 22:28
door mechanic
Bij elke Renault onderhoudsbeurt moet de auto uitgelezen worden, bij Motrio-onderhoud wordt dit niet voorgeschreven.
Verder komen door de onderspanning van de slechte dynamo de rekeneenheiden met onvoldoende voedinigsspanning en geven deze een storing in de computer. Deze dienen uiteraard gewist te worden en dan opnieuw de auto uit te lezen met draaiende motor op eventuele terugkomende storingen.
Bij een dynamo met een dempende poulie wordt deze vervangen door een met een vrijloop-poulie.
Uiteraard staat het corrigeren van de bandenspanning, inlezen van wielsensoren los van een defecte dynamo. Alleen op verzoek van de klant wordt dit gedaan, of als je een echt goede dealer hebt wordt het onder het mom "service" gedaan, echter de laatste zijn zeldzaam.