Pagina 1 van 1
waarschuwingslampje koelvloeistoftemperatuur blijft branden
Geplaatst: 01 nov 2009 11:42
door dirk-r19
Zoals de titel al luidt blijft het waarschuwingslampje koelvloeistoftemperatuur branden terwijl te koelvloeistoftemperatuurmeter aangeeft dat er geen probleem is. Na wat surfen over dit forum heb ik het idee dat de sensor kapot is maar ik het geen flauw benul waar ik deze onder de motorkap kan vinden.
Weet iemand wat er met mijn geliefde R19 aan de hand is en hoe ik het kan verhelpen en of het schadelijk is om door te rijden terwijl het lampje aangeeft dat er iets loos is?
Geplaatst: 01 nov 2009 12:18
door WillemS
Welk type R-19 heb je? gegevens staan op het plaatje in de rechterdeurstijl, bij de rechterkoplamp of op de rechtervoorveerkoker.
Geplaatst: 01 nov 2009 12:28
door dirk-r19
WillemS schreef:Welk type R-19 heb je? gegevens staan op het plaatje in de rechterdeurstijl, bij de rechterkoplamp of op de rechtervoorveerkoker.
Het is een RL 1.4 Driver uit 1995 met een C3J motor
Geplaatst: 01 nov 2009 13:06
door WillemS
Dirk, de temperatuur sensor zit aan de voorzijde vd motor net onder de rand vd kleppendeksel iets rechts vh midden.
Check de stekkerverbinding op corrosie, haal hem eraf als dan het lichtje uit is, dan weet je dat de sensor defekt is. Suc6
Geplaatst: 01 nov 2009 17:32
door dirk-r19
ik heb het stekkertje eraf gehaald. het lampje brandt in dat geval harder dan wanneer ik het stekkertje weer monteer. Morgen ga ik een nieuwe sensor halen/monteren en hoop zo het euvel te verhelpen. kan ik zo´n sensor gewoon bij de brezan halen? of weet iemand een andere goede automaterialenhandel in de buurt van utrecht?
Geplaatst: 01 nov 2009 18:08
door WillemS
Je hebt kennelijk een kortsluiting in je stekker+draad! Lees nog eens wat ik schreef, als lichtje UIT gaat bij stekker los, DAN is sensor defekt. Dus nu niet. Volg de kabel, wellicht ergens de isolatie doorgesleten. suc6