Pagina 1 van 1

Electrisch probleem? uitgevallen tijdens rijden, niets werkt

Geplaatst: 21 nov 2015 08:58
door JürgenBeunens
Beste allemaal,

mijn renault megane stationwagon 2006 1.9dci is uitgevallen tijdens het rijden, sindsdien krijg ik hem niet meer gestart, kon het alarm niet zien. ik kan hem wel nog openen en sluiten met de sleutelkaart. er is niets van electriciteit meer, ging niet in stuurslot, spiegels klappen niet meer naar binnen, radio gaat niet als het contact niet aanligt, krijg koffer niet open, binnenverlichting werkt ook niet.
kortom, niets werkt. de dag ervoor deed hij het nog perfect, moest de dochter voeren naar school (2.5km), had wel bijna een week stilgestaan. batterij toont wel groen.

weet iemand wat ik hier kan aandoen?

Re: Electrisch probleem? uitgevallen tijdens rijden, niets w

Geplaatst: 21 nov 2015 13:01
door WillemS
Batterij-oog is niet betrouwbaar.
Een moderne batterij kan plots defekt raken.
Laat de batterij goed opladen, want bij een slechte of lege batterij werkt de ECU ook niet en start de motor echt niet, als tijdens het starten de voltage onder de 9 volt komt.
mvg WillemS

Re: Electrisch probleem? uitgevallen tijdens rijden, niets w

Geplaatst: 21 nov 2015 13:13
door demi
Maar Zonder accu of slechte accu moet de motor blijven lopen en niet plots uitvallen omdat de dynamo de stroomleverancier is van de motor. De accu is als buffer om altijd voldoende stroom te hebben.

Ik denk dat de dynamo niet meer voldoende levert om de accu op pijl te houden en dus de boel in onderspanning is gekomen en zodoende u bent stilgevallen

Is de dynamo wel nog goed......controleer dan of de krukaspoelie nog de dynamo aandrijft.

Re: Electrisch probleem? uitgevallen tijdens rijden, niets w

Geplaatst: 23 nov 2015 14:18
door JürgenBeunens
ik heb enkel een batterijlader, heb deze op de klemmen gezet en proberen te starten, maar lukte niet.
misschien wat langer wachten dan?

Re: Electrisch probleem? uitgevallen tijdens rijden, niets w

Geplaatst: 23 nov 2015 17:11
door larsdijkstra 16v
kijk even naar de dynamo!

Re: Electrisch probleem? uitgevallen tijdens rijden, niets w

Geplaatst: 23 nov 2015 17:26
door WillemS
Heb je een batterijlader met een Amp.meter? Dan laden met ca.4 amp. en doe dat een paar uur, tot de laadstroom is gedaald naar minder dan 1 amp.
mvg WillemS

Re: Electrisch probleem? uitgevallen tijdens rijden, niets w

Geplaatst: 24 nov 2015 13:50
door JürgenBeunens
lukt nog niet om te starten, maar alles werkt, geeft wel alarm van de ABS...