Pagina 1 van 1
Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 10 feb 2023 12:53
door AppieK
- Megane estate GTline 1.5dCi
- Carminat (of Carminat live, weet ik niet precies?)
Goedemiddag,
Sinds een paar maanden werkt de (af fabriek) achteruitrijcamera niet meer. We hebben de auto nu een jaar of 4 en in het begin werkte de camera perfect. De ellende begon ermee dat de camera het vaak wel deed wanneer de auto net gestart was, maar dat het beeld bij een parkeeractie later tijdens de rit op blauw / zwart ging.
Na een tijdje ging het beeld meteen op blauw/zwart wanneer de auto in de achteruit gezet werd. Nu geeft het beeld helemaal niets meer aan (het navigatiescherm blijft gewoon actief). De parkeersensoren en de achteruitrijverlichting doen het wel.
Waar moet ik dit probleem zoeken? Ik heb al geprobeerd om de radio te resetten. Ook heb ik er een nieuwe firmware versie ingezet (V3.1.0.27) maar dat heeft niet geholpen.
Iemand een idee?
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 31 mei 2023 08:10
door AppieK
Niemand...?
Ik heb op dit forum ook al gevonden dat er een kabelbreuk kan ontstaan in de slangtule tussen de kofferklep en het de doorvoer vanuit de auto. Kan dit het gedrag verklaren? Ik heb de kabels daar al bekeken, maar kan zo geen beschadigde kabels ontdekken. Maar ja, een kabelbreuk kan natuurlijk onzichtbaar zijn..
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 06 jun 2024 09:10
door Bulldogske01
Is het probleem inmiddels opgelost? Ik heb namelijk hetzelfde probleem camera vervangen, camera module vervangen radio reset gedaan zonder resultaat, acheruitrijschakel werkt deze schakelt het beeld en acheruitrijverlichting werkt ook, nu heb ik ook de radio en het scherm losliggen maar ook daar is niks aan te zien,ik heb het carminat TomTom Bose systeem
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 22 jun 2024 23:19
door AppieK
Nee helaas... ik heb het nog niet aan de praat.
Als het jou ooit lukt, hoor ik het graag!
Van verdere input van de leden hier, hoeven we weinig te verwachten helaas.
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 22 jun 2024 23:24
door Bulldogske01
Oh helaas ik heb het ook nog niet voor elkaar gekregen camera is geregistreerd volgens Renault garage en zou het moeten doen ik denk zelf het scherm ik ga er 1 via de sloop zoeken en dan vervangen kijken of dat iets doet en anders bekabeling checken. En input van de leden is idd ver te zoeken helaas
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 22 jun 2024 23:30
door AppieK
Ok, ben benieuwd! Mooi dat je er nog mee bezig bent!
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 08 jun 2025 16:06
door Relic
was dit ooit opgelost? ik heb ook een achteruitrijcamera die niet meer werkt opeens.
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 08 jun 2025 17:18
door Bulldogske01
Ik heb het nog steeds niet werkend gekregen blijft zwart scherm aangeven met de lijnen het enigste wat nog niet vervangen heb is de hoofdunit radio.
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 09 jun 2025 14:01
door AppieK
Hier werkt het nog steeds niet...
Heel af en toe werkt hij als de auto langere tijd uit heeft gestaan. Maar wanneer ik weer vooruit rij en daarna weer achteruit dan weer niet. Ik snap er niets van...
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 10 jun 2025 11:37
door Bulldogske01
Heel misschien dat het de achteruitrij schakelaar niet goed schakelt als je hem in de versnelling achteruit zet daar moet de camera namelijk op reageren en schakelen
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 10 jun 2025 19:05
door AppieK
De parkeersensoren en achteruitrij lampen doen het wel. Ik verwacht eerder een kabelbreuk oid.
Wat heb jij inmiddels allemaal vervangen?
Re: Achteruitrijcamera werkt niet meer
Geplaatst: 10 jun 2025 19:33
door Bulldogske01
Camera zelf vervangen met een werkende van de sloop,bekabeling nagekeken, module van de camera vervangen met een werkende van de sloop,alleen radio en scherm nog niet vervangen kan ook zijn dat 1 van deze defect is en het beeld niet meer laat zien