Pagina 1 van 1

start stop systeem

Geplaatst: 25 mei 2016 20:30
door primus2
mijn auto renault dynamic grandtour tce 90 2015
ik merk bij mijn auto op dat het start-stop (ss)systeem slechts heel sporadisch werkt.soms nooit per rit andere keer eens 1 keertje of 2 keer stilvallen voor de lichten
als autotechnieker zijnde weet ik dat dit van verschillende factoren afhangt.
met 13000 km op een jaar tijd vermoed ik dat de batterijlading geen van de oorzaken kan zijn waarom de ss niet werkt.
mijn collega rijdt met een captur 1.2 tce en vertelde mij dat het systeem bij hem feilloos werkt.toen ik onlangs even aan zijn wagen werkte merkte ik zijn batterij op en deze is veel zwaarder dan deze in mijn wagen.nml 760ah 70A tegenover 510ah 60A(dezelfde als in de 1.2 12v).
toen ik online ging zoeken naar een batterij voor mijn wagen kwam ik telkens op de zwaardere batterij uit.na een mailte naar een renaultgarage melde de magazijnier mij hetzelfde nml dat ik ook de zwaardere zou moeten hebben dit werd daarna ontkent door de werkplaatsverantwoordelijke.een mail naar renault belgie en dito telefoon bracht nog geen soelaas welke batterijin mijn auto hoort.
ik kan enkel vermoeden dat in een auto met start stop een zwaardere batterij moet zitten dan een wagen zonder.
correct me if i'm wrong

Re: start stop systeem

Geplaatst: 27 mei 2016 22:33
door mechanic
Er hoort een beste accu in te zitten dat klopt.
Neem aan dat je nog garantie hebt,auto even binnenbrengen bij een dealer.

Re: start stop systeem

Geplaatst: 28 mei 2016 11:08
door puccini
Wat ik hoorde van een monteur, is dat het van meerdere factoren afhankelijk is of de start/stop werkt, o.a. moet de accu 80% zijn opgeladen !

Re: start stop systeem

Geplaatst: 26 jun 2016 23:17
door divingjake
Als ge veel stadsverkeer hebt werkt het systeem niet correct maar ik denk dan dat
Dit normaal is daar u batterij niet volledig opgeladen kan zijn, ik spreek van
Ondervinding met mijn Clio 90tce.

Re: start stop systeem

Geplaatst: 02 aug 2016 12:30
door primus2
MET EEN REGENRATIEVE ALTERNATOR EN EEN BATTERIJ VAN 510 A KAN EEN START STOP SYSTEEM NOOIT WERKEN.
PUNT!!!

Re: start stop systeem

Geplaatst: 02 aug 2016 15:08
door DHL
Primus, u vergat je caps lock af te zetten.
Best eens bij de dealer gaan dan...

Re: start stop systeem

Geplaatst: 02 aug 2016 15:45
door divingjake
Wat is nu de bedoeling van een start stop systeem als ge in de stad rijd dat het systeem werkt bij de verkeerslichten
Als ge kleine afstandjes doet werkt het niet wat dan toch de bedoeling is, op een autostrade met een volle batterij
Heeft het systeem geen enkel nut.

Re: start stop systeem

Geplaatst: 02 aug 2016 17:05
door DHL
Gewoon ter info... vinden jullie zo'n start stop aangenaam? Het eerste wat ik doe is dat uitzetten. De winst qua verbruik is zeer miniem, de airco gaat minder geven,...
Bij mijn Espace zette ik dat ook altijd uit. Moet wel zeggen dat het bij die wagen perfect werkte indien je het zou gebruiken.

Re: start stop systeem

Geplaatst: 02 aug 2016 17:14
door primus2
Ik durf te wedden dat toen renault de verbruikswaarden vaststelde het systeem feilloos werkte en zo tot een uitermate lage emissienorm kwam. Ik zie weinig verschil met het volkswagen schandaal

Re: start stop systeem

Geplaatst: 02 aug 2016 17:27
door DHL
Heb je al overleg gepleegd met je dealer hierover?

Re: start stop systeem

Geplaatst: 02 aug 2016 17:31
door primus2
wagen gaat volgende week binnen.
heb mijn gedacht over dit euvel al aan hun verteld en de oplossing ook