Pagina 1 van 1

Renault Kangoo 1.9 D55 start slecht

Geplaatst: 07 feb 2012 20:47
door Kangoooo
Model/uitvoering : Kangoo D55
Bouwjaar : 2001
Brandstof : Diesel
Hallo allemaal!
M'n moeder heeft een paar maanden geleden een Renault Kangoo D55 gekocht. Nu tijdens de koude dagen start hij bar slecht. Een paar weken geleden nieuwe gloeistiften gekocht omdat er 2 stuk waren.

Maar hij blijft slecht starten. Dus je laat 'm voorgloeien tot het lampje uit is en dan start je hem. Maar dan loopt hij zeer slecht en geeft een walm. Dan zet ze de motor weer uit, opnieuw voorgloeien en dan opnieuw starten. Pas na de tweede keer start hij zonder problemen.

Laatst kwam het lampje ook ff terug tijdens het rijden. :?

Heb ook maar eens de kabels van de gloeistiften doorgemeten.
Gezien van links naar rechts als je VOOR de auto staat:
1: 3,4 Ohm
2: 3,4 Ohm
3: 2,5 Ohm
4: 2.7 Ohm

Gloeirelais is 0.3 Ohm.

Weet iemand raad?

Re: Renault Kangoo 1.9 D55 start slecht

Geplaatst: 08 feb 2012 17:27
door mechanic
Deze motoren lopen bij zeer koud weer nooit strak na de eerste start. Is er voldoende compressie en geen lekkage in de cilinders?
Gloeispiralen identiek aan de oude die eruit kwamen?

Re: Renault Kangoo 1.9 D55 start slecht

Geplaatst: 08 feb 2012 18:10
door Kangoooo
Het probleem treed ook op bij temperaturen onder de 7 graden.

En nog helemaal vergeten: tijdens het sputteren van de eerste start gaat het voorgloeilampje ook aan.

Compressie gaan we wel testen als het iets minder koud is... :lol: Bedankt in ieder geval.
Gloeispiralen zijn identiek.

Re: Renault Kangoo 1.9 D55 start slecht

Geplaatst: 11 mei 2014 12:03
door AppieKangoo
Hallo,

vraagje: heb je het probleem op kunnen lossen. Ik heb een zelfde kangoo met hetzelfde probleem waarbij de buitenthemperatuur geen enkele rol speelt. Moet het starten altijd twee maal doen om te kunnen rijden. Gloeispiralen en relais vervangen, aan de computer geen storingsmelding. Ik weet het niet meer maar blijft lastig, vooral omdat het probleem zich ineens ook voordeed tijdens het rijden. Gloeilampje ging branden met als gevolg dat de motor slecht ging lopen en stopte.
Weet je voor mij de oplossing??

Re: Renault Kangoo 1.9 D55 start slecht

Geplaatst: 11 mei 2014 15:38
door mechanic
Gloeistiften max 1ohm aanhouden, deze hebben dus alle 4 teveel weerstand en zou deze dus vervangen.