Pagina 1 van 1
Automatisch vergrendelen bij weglopen uitzetten
Geplaatst: 12 okt 2021 11:16
door Yosemite
Weet iemand of het automatisch vergrendelen wanneer je wegloopt ook uitgeschakeld kan worden bij een Zoe uit 2013? In het boekje kan ik er niks over terugvinden.
We worden een beetje gek van deze functie. Komt zo vaak voor dat we de auto op de oprit zetten de voordeur opmaken en dan wat uit de auto willen halen en deze weer op slot is. Vooral vervelend bij de achterportieren want dat vergt dan nog een extra handeling.
Re: Automatisch vergrendelen bij weglopen uitzetten
Geplaatst: 12 okt 2021 13:47
door Pepone
Selectie van de instellingen
Selecteer een tabblad en vervolgens de
functie die moet worden gewijzigd (de weergave
hangt af van de uitrusting en het land
van de auto):
a) “Rijden”:
– Indicatorvolume.
b) “Toegang”:
– Bestuurdersportier ontgrendelen;
– Portieren vergrendelen tijdens het
rijden;
– Openen/sluiten van de handsfree-modus;
– Afstandsbediening vergrendelen/ontgrendelen
bij naderen;
– Geluid vergrendeling op afstand;
– Modus stil;
– Automatische vergrendeling.
c) “Verl. / wissers”:
– Uitschakelvertraging;
– Wissen in zijn achteruit;
– Automatisch wissen voorruit;
– Veeg na een wasbeurt.
Dit staat er in het boekje van de Zoe uit 2020 met een multimediascherm.
Maar gaat hij niet weer open als je er naartoe loopt?
En ik herken de emotie.
Maar ik vind de voordelen belangrijker dan de nadelen.
Groet, Ron.
Re: Automatisch vergrendelen bij weglopen uitzetten
Geplaatst: 24 okt 2021 11:24
door Yosemite
Bij de Zoe uit 2013 heb je die opties niet. Staat ook niet in het boekje. Hij moet komende maand naar de garage voor onderhoud en dan vraag ik het daar ook wel even.
Als je er naar toe loopt moet je weer op het knopje op de deur drukken. Hij ontgrendeld niet vanzelf.
21624F98-12C2-4D60-BBE2-BB14CE8699FE.jpeg
Re: Automatisch vergrendelen bij weglopen uitzetten
Geplaatst: 25 okt 2021 18:35
door Valkenet
Ja dat klopt, dat is tussenoplossing van Renault geweest. Vroeger kon je je hand achter klink doen en ging hij van het slot.
Vonden veel Fransen onhandig, na een hoop geklaag heeft Renault toen het rubberknopje bedacht.
Is volgens mij maar 1 jaar gedaan.
Groet Martin
Re: Automatisch vergrendelen bij weglopen uitzetten
Geplaatst: 30 okt 2021 15:49
door daf55
Grappig, ik vindt het juist een super functie! Heb nog een andere auto (Volvo X60) waar ik wel met de hand in de greep hem open krijg en over de greep moet strijken om hem te sluiten. Nu krijg ik van die auto steeds mailtjes dat hij niet vergrendeld is...
Re: Automatisch vergrendelen bij weglopen uitzetten
Geplaatst: 31 okt 2021 19:22
door Tomaso
Ik heb de automatisch ver/ont-grendeling bij mijn Zoe R135 ook uitgezet !
Deze automatisch functie is vooral erg handig voor het inbrekers gilde, die gaan met zend/ontvanger bij de auto en voordeur staan
en je auto gaat keurig open.....vorig jaar is op deze wijze enkele straten verderop een net nieuwe BMW ontvreemd.
Mijn garage gaf me mede voor deze automatisch functie een blik mee om de afstands bedieningen thuis veilig en afgeschermd in te bewaren.
Is dan toch allemaal net iets minder handig en gebruikers vriendelijk............
Wat mij betreft vindt ik het gebruik van de drukknop bediening op de afstandsbediening zeker evenzo handig.
Handiger zou zijn geweest als je het gebruikers profiel direct kon koppelen aan de afstand bediening.
Maar die handigheid kan dan helaas net weer niet na contact te hebben gehad met Renault.
Groet Tomaso.