Pagina 1 van 1

andere bandenmaat?

Geplaatst: 20 jul 2025 18:49
door birdibird
Wij hebben 2 Zoe's waar we met veel plezier al jaren in rondrijden.
De 1e is de Q210 van nov 2014, gekocht in mei 2018, en de nieuwere is de R135 CCS van nov 2019, gekocht in juni 2021.

We gaan binnenkort dagelijks op een stuk onverharde weg rijden met wat bobbels erin voor waterafvoer.
Nu we nog niet exact de goede lijn eroverheen weten raken we vaak de grond.
We kunnen de banden natuurlijk wat harder oppompen, maar dat gaat dan weer ten koste van de grip op het zand/steentjes.

Ik was aan het denken, aangezien de banden van de R135 wel aan vervanging toe zijn, om misschien ipv de 195/55 R16 er 205/55 R16 op te leggen (valt binnen de 3% diameter verschil).
Die zijn een cm hoger, wat net zou kunnen schelen, en een cm breder zodat er net iets meer grip is. (en ze zijn nog goedkoper ook)
Het zou moeten passen. Heeft iemand hier ervaring mee?

En heeft iemand een tip voor banden die wat slijtvaster zijn? (er liggen nu ecocontacts onder)

Re: andere bandenmaat?

Geplaatst: 20 jul 2025 22:46
door Pepone
1 cm hoger is 2 in totaal, en breder, let op bij het in veren en de bochten dat de wielkast niet geraakt wordt.

De omtrek wordt ook groter, dus de snelheidsmeter en bandenspannings bewaking worden ook
beïnvloed vermoed ik.

Groet, Ron.

Re: andere bandenmaat?

Geplaatst: 21 jul 2025 00:12
door birdibird
Breder is geen probleem, aangezien de auto ook met 215/45 R17 geleverd kan worden.
Qua diameter: het zal 632 zijn ipv 620mm, dus ik zei het niet helemaal correct: het is maar 0,6 mm hoger. Dat is volgens mij minder dan een sneeuwketting.

Snelheidsmeter heb je gelijk in. Ik heb deze site gevonden: https://tiresize.com/calculator/
Daar zegt de berekening dat het 2% zal afwijken, dus dat is niet veel.

Ik was benieuwd of er iemand ervaring heeft met een bandenmaat veranderen, al dan niet op de Zoe, en wat het met de rijervaring doet.