Pagina 1 van 1

Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 22 dec 2014 08:53
door fivari
Beste Zoe-eigenaars,
sinds enige dagen doet zich iets vreemds voor. Wanneer ik met een volgeladen auto vertrek, na een reset, geeft de Zoe een klassiek bereik van bv. 118 km aan. Ik vertrek en enkele km later, is het aangegeven bereik gezakt tot 65km. Reeds bij het zachtjes uitrijden van de straat, 300m ver, ben ik 5 km verloren. Het is nochtans niet koud.
Wanneer ik verder blijf rijden, blijft het bereik rond die 65 km hangen. Na 25 km heb ik nog steeds 65 km aangegeven bereik.
Nog iemand die dit voor heeft? Toevallig ging de auto op 12/12 binnen voor onderhoud. Daarna ging het nog enkele dagen zoals gewoonlijk en nu sinds kort dus bovenstaand probleem.

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 22 dec 2014 09:26
door BB-One
Heb je de boordcomputer/trip al gereset?

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 22 dec 2014 09:38
door fivari
Een gewone reset wel, staat ook in mijn vraag. Een harde reset van de RLink door het even verwijderen van de zekering niet.
Maar dan nog blijft het iets anders dan het meenemen van het historisch verbruik: ik begin wel degelijk op een normale range, maar verlies ongelooflijk snel veel kilometers om daarna nog nauwelijks te zakken.

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 22 dec 2014 09:52
door GertjanVB
Klinkt als een sensor (temperatuur?) die het bij het verkeerde eind heeft ( beperkt bereik) en nadien gecorrigeerd wordt door software (werkelijk verbruik)

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 22 dec 2014 09:56
door fivari
Dat is ook mijn vermoeden. Zoe moet binnenkort toch terug binnen want de TCU moet vervangen worden. Ik zal hen eens contacteren zodat ze ook daarvoor al de nodige stukken kunnen bestellen.

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 30 dec 2014 22:10
door fivari
Even het vervolg:
Het vermelde probleem begon kort na de eerste onderhoudsbeurt. Nog twee dagen later lichtte de Zoë niet op bij het openen van de deur. Ook verder geen leven in te krijgen, geen reactie op de afstandsbediening voor de deuren of op het insteken van de kaart of het duwen op de startknop, niets.
Dan maar de 12V batterij nagemeten: 5.4V. Dat is behoorlijk ontladen en verklaart waarom de elektronica niet opkwam.
De handleiding verbiedt expliciet om de 12V batterij op te laden. Maar anderzijds wilde ik toch wel even checken of dat de oorzaak was van dat laatste probleem. Dus koppelde ik de 0 van de batterij los en laadde de batterij op. Uiteindelijk komt dat neer op het vervangen van de 12V batterij.
Zoals verwacht/gehoopt kwam na het volladen van de batterij en het opnieuw aansluiten de Zoë terug op. Er blijft nu wel een melding staan "onderhoud nodig" met de pictogram van de sleutel maar alle overige problemen zijn opgelost. Dus ook de range die sterk terugloopt. De batterij blijft nu ook mooi op spanning (14V)
Mijn vermoeden is dus dat de 12V batterij tijdens het onderhoud ontladen is geraakt, om een onbekende reden niet meer bijgeladen werd en dat daardoor de range verkeerd werd ingeschat en vervolgens alles volledig wegviel. De auto functioneert nu wel terug prima.

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 31 dec 2014 10:04
door zoe2goe
Ay, 5.4V op een loodbatterij. Daar wordt-ie niet beter van. Wel een bijzondere "chain of events". Als de range indicator gek doet: accuspanning controleren! Geniale vondst Fivari!!

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 31 dec 2014 10:51
door fivari
zoe2goe schreef:Ay, 5.4V op een loodbatterij. Daar wordt-ie niet beter van. Wel een bijzondere "chain of events". Als de range indicator gek doet: accuspanning controleren! Geniale vondst Fivari!!
Nee, zo 5V op een loodbatterij mag niet al lang duren. Maar de batterij blijft nu mooi op spanning dus ik denk dat ik er nog op tijd bij was. Maar inderdaad, wanneer dat enkele dagen duurt is de batterij flink wat capaciteit definitief verloren.
Ik ging de spanning pas checken nadat alles weggevallen was, maar het kan inderdaad zijn dat die vreemde range-indicator een eerste aanwijzing was.

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 11 dec 2015 21:41
door Casss
Onze Zoe weergegeven bereik zakt nu ook pijlsnel.
Als ik voorgaande berichten lees, maar eens naar de accu kijken....

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 12 dec 2015 21:17
door Casss
Te laat.... 12 v accu gaf vandaag helemaal geen stroom meer en de Zoe is geheel inactief....
Iemand nog een tip hoe de 12 v accu weer (even) tot leven te brengen ? :think:

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 12 dec 2015 21:51
door zoe2goe
Starterkabel naar een andere auto/accu, maar...........

Doe dat NOOIT met de Zoe aangesloten. Dus:
Min pool loshalen van de Zoe accu
Plus (rood) van de Zoe accu verbinden met de plus van de andere auto.
Min van de Zoe accu (dus NIET de nu loshangende kabel) verbinden met de min van de andere auto
Andere auto laten draaien (thanks fivari)
Kwartiertje wachten
Min kabel losmaken aan beide kanten
Daarna plus kabel losmaken aan beide kanten
Minkabel van de Zoe weer op de accu aansluiten
Go

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 13 dec 2015 14:54
door fivari
En best de andere auto laten draaien anders trek je die 12V-batterij ook leeg.

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 14 dec 2015 23:44
door Casss
Bedankt voor de tips!
Inmiddels onder de garantie een andere 12v accu gekregen.

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 16 dec 2015 11:19
door bitman
hmmm; ICE comes to the rescue for the EV 12 Volt battery :lol:

Re: Weergegeven bereik zakt pijlsnel

Geplaatst: 16 dec 2015 11:25
door zoe2goe
@bitman: not always :twisted: :dance: :lol: