Pagina 1 van 1

"koppelings" geluiden en stroompedaal

Geplaatst: 07 aug 2015 12:33
door OlafH
Binnenkort krijgt mijn Zoe de eerste beurt. Nu heb ik wat vreemde zaken waarvan ik benieuwd ben of anderen die ook ervaren met de auto.
  1. Ontkoppelgeluid: Als ik op de cruise control rijd bij snelheden boven de 80 km/h en de cruise uitschakel met de knop op het stuur zonder het stroompedaal aan te raken, dan komt er een mechanisch ontkoppelgeluid uit het vooronder. Het is echt een flinke 'Krrok!' die je dan hoort, het klinkt alsof er mechanisch ontkoppeld wordt met versleten schoenen. Als ik hetzelfde doe met een beetje druk op het stroompedaal heb ik dat niet. Als ik constante snelheid rijd zonder cruise en het stroompedaal loslaat heb ik het ook niet.
  2. Stroompedaal: Regelmatig heb ik een soort feed-back in het stroompedaal. Ik kan er niet precies de vinger opleggen in welke situaties, maar soms voel ik iets onder mijn voet gebeuren, soms ook gepaard met mechanische geluiden uit vooronder.
  3. Nu ik toch bezig ben, als ik de auto start en de airco moet flink aan de gang, dan komt er een soort ratelend geluid onder de motorkap vandaan. Airco werkt prima, maar het geluid is wel een beetje typisch.
Zijn er anderen die dit ook ervaren, of moet ik de dealer eens grondig laten kijken hiernaar?

Re: "koppelings" geluiden en stroompedaal

Geplaatst: 07 aug 2015 14:44
door BB-One
1 en 3 komt bekend voor en is volgens de dealer normaal. 2 komt mij niet bekend voor.

Re: "koppelings" geluiden en stroompedaal

Geplaatst: 07 aug 2015 15:44
door zoe2goe
2: bedoel je niet dat "doortrap moment?" Is geen feedback in de zin van dat er echt iets teruggevoed wordt maar de weerstand van het pedaal loopt eers…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.