Pagina 1 van 1
Ev-box
Geplaatst: 07 feb 2017 23:05
door werikw
Bij alle laadpalen van Ev-box heb ik problemen met laden.De auto geeft een rode neus en de melding op het scherm geeft aan 'controleer verbinding'.Ook maak ik mee dat het laden wel start maar ook direct weer stopt.Het probleem schijnt te zitten in het feit dat de amperage dan te laag is ingesteld volgens ev-box.
Zijn er meer mensen die bij ev-box niet kunnen laden?
Re: Ev-box
Geplaatst: 07 feb 2017 23:26
door Sordone
Ja, gisteren nog bij Eemnes waarbij er 35A verdeeld wordt over 3 laadpunten zodat er 10A op 3 fase ingesteld wordt. En dan laadt een Zoe niet. Er is al veel over EV-box gemeld. De makkelijkste en snelste procedure is o.a. in de onderstaande post gemeld. Bellen tijdens kantoor uren op 088-7755444 optie 3 en dan 1 werkt ook.
Zie deze post
post168287.html?hilit=charge#p168251
Re: Ev-box
Geplaatst: 08 feb 2017 16:55
door Hachy
Probleem is bekend, wordt zeer uitgebreid in
Dit topic besproken. Komt erop neer dat recente Zoe's teveel startvermogen op 3 Fase willen hebben. 12 tot 13A. Vrijwel alle andere EV's nemen met 6A al genoegen om het laden te starten, dus dit is wel echt een probleem van Renault. Omdat EVbox 75% van de 11kW palen exploiteert in NL en dan vooral 'achter de meter' 3x25A met 2 aansluitingen zetten ze die af-fabriek op 10A. En dat is dus te weinig.
Andere merken EV's, oudere Zoe's (2013/2014) en Zoe R240's hebben het probleem niet, die kunnen met bijv 7 of 8A al uit de voeten.
E.e.a. zou met een BCB firmware update eind Maart verholpen worden.
@Moderator; ik denk dat dit topic op slot kan.
Re: Ev-box
Geplaatst: 08 feb 2017 17:14
door zoe2goe
Persoonlijk stel ik het wel op prijs de problemen een beetje uit elkaar te "topic-en", omdat ook de oorzaken heel verschillend zijn.
En ik wil inderdaad de discussie hier niet dunnetjes overdoen, maar inderdaad, er zijn hogere minimum stromen. Fijn dat Renault daar wat aan lijkt te doen. En EV lijk waar ze kunnen die startwaarde omhoog te zetten. Dat is ook zijn. Minder fijn is die kennelijke wijziging in de ZOE, en de suffe manier waarop EV-Box start ("ramp-up", dat geeft alleen maar problemen zonder voordelen, althans, ik heb ze nog steeds niet gehoord), en load-balanced (gewoon in tweeën knippen i.p.v. balancen).
Re: Ev-box
Geplaatst: 22 nov 2017 22:02
door Roy-ZOE
Bij de EV box paal in Gorssel staat sind een tijdje een veel te lage startstoom ingesteld. Met mijn 3-fase kabel doet hij helemaal niks (wel 10 sec starten, zonder laadtijden en dan afbreken van het laden) met de 1-fase kabel geeft hij eerst ook een onbekende laadtijd en daarna tergend langzaam naar vol.
Dit was probleem was er enige maanden terug niet, maar sinds er een sicker 'Smart Charging' opzit wel. Denk dat het gewoon een probleem is met te lage startstoom.
EV box gebeld, maar die kunnen niet bij de paa, omdat die in beheer is bij E-laad. En stichting e-laad helpsesk doet alsof ik het heb over een enge ziekte. Drie meldingen, inclusief door mij vermoedde oorzaak, maar geen actie, of reactie. Kom er wel uit met stukje op de 1-fase en dan Fastned op de terugweg, maar handig is anders.
@Martijn-EV, heb jij een idee wat ze in die buurt met de palen hebben gedaan?
Re: Ev-box
Geplaatst: 22 nov 2017 22:19
door Hachy
Doe eens een nummer of adres van die paal?
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Re: Ev-box
Geplaatst: 22 nov 2017 23:06
door Sordone
Er lijkt er maar 1 te zijn in Gorssel. Via de app een melding doen en vragen om de laadstroom te verhogen.
Edit: er is er nog een idd van evnet.
Ev-box
Geplaatst: 22 nov 2017 23:09
door Hachy
Yes, molenweg. Aan de hoofdstraat vlakbij staat ook nog een Allego paal. Maar hij zal EVnetNL 31676 wel bedoelen.
/edit: Volgens de TNM app is de Dommerholtsweg 9 (EVB-P1414071) maar 3,7 kW. Wellicht dus toch die.
Zojuist maar even aangemeld als 'schade/storing' paal,
https://www.evnet.nl/meldoplaadpunt/ , graag gedaan.
Je kan ze ook bellen op 0800 - 35 22 365
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Re: Ev-box
Geplaatst: 23 nov 2017 21:52
door MartijnEV
Ze doen hier in de omgeving inderdaad een proef met smart charging controllers.
Re: Ev-box
Geplaatst: 24 nov 2017 13:54
door Roy-ZOE
Dank allen; het is EV-0172 aan de molenweg 53bij het buurthuis/sporthal..
Hoop dat de melding werkt. Telefonisch gaf EV-Box aan er niet bij te kunnen. EVnet, de huidige eigenaar hen ik het telefonisch een paar keer doorgegeven.
Ik ben er wekelijks en check t volgende week weer en anders maar weer een melding; zal het dan ook per mail/app doen.
Zorgen die controllers voor een lagere laadstroom bij aanvang?
Re: Ev-box
Geplaatst: 24 nov 2017 14:02
door Hachy
Gewoon blijven aangeven. Is de enige manier. Je hebt wel de laatste firmwares op je BCB, of in elk geval ná maart 2017 ?
Re: Ev-box
Geplaatst: 24 nov 2017 14:05
door Roy-ZOE
Als het goed is wel; auto is 2x geweest voor check/updates afgelopen half jaar. Kan ik dat zelf ergens zien?
Re: Ev-box
Geplaatst: 24 nov 2017 14:10
door Hachy
Ja, met een Bluetooth of wifi odb2 dongle en canze kan je kijken. De volgende waardes moet je minimaal hebben. Bij de batterij upgrade zijn de waardes omhoog gegaan maar dit waren de waardes die ik daarvoor had (De eind-maart 2017 software patch)
LBC1
25/AE0/0852/00
LBC2
nc/AE0/0751/00
EVC
15/001/0203/0790
Re: Ev-box
Geplaatst: 29 nov 2017 11:28
door Roy-ZOE
Gisteren maar weer gebeld met EV net. Reactie in eerste instantie -> er is niets aan de hand, want er wordt gewoon geladen daar. En na uw laatste melding ook.
Ja inderdaad, dat ben ikzelf met mijn 1-fase kabel...... zucht. Wel goed voor mijn Fastned investering, want daar moet ik dan op de terugweg ook ff stoppen
Als het goed is wordt ik nu gebeld, ben benieuwd.
Re: Ev-box
Geplaatst: 24 apr 2018 06:55
door cacofant
@Roy-Zoe
En? Ben je nog eens teruggebeld door EV-box?
Re: Ev-box
Geplaatst: 24 apr 2018 07:44
door PIPOOO
cacofant schreef:@Roy-Zoe
En? Ben je nog eens teruggebeld door EV-box?
Mijn ervaringen met EV Box zijn slecht, niet terugbellen, slecht uit betalen en het probleem van uitgesteld laden met de ZOE is nog steeds niet opgelost. Ik denk dat dit bedrijf gewoon te snel gegroeid is in een korte tijd en daardoor gaat het fout. Jammer.
Succes met EV Box.
Grt. Bert.