Pagina 1 van 1

[Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 03 jun 2024 11:06
door olliver
Sinds 27 mei, 8:28 kan mijn R-Link geen verbinding meer maken met het internet. Tenminste, de renault app zegt dat dat de laatste verbinding was. De API lijkt verder wel te werken etc.

in de auto zelf, op het informatie scherm van de connectiviteit is de modem nog 'verbonden' en de signal strength veranderd ook afhankelijk van het bereik. De IMEI etc nummers zijn netjes ingevuld.

Alleen TomTom Live Traffic krijgt geen data binnen, en ook het weer zegt dat connectie tot TomTom Live Services op dit moment niet mogelijk is. Uiteraard lopen allemaal nog minstens maand. Tenzij alles stopt te werken een maand van te voeren :hammer_head kan ze nu ook niet verlengen of zo ...

Ik heb de R-Link zekering al getrokken, meerdere malen een reboot gedaan, maar het mocht niet baten. Wat wel gek was, dat woensdag moest ik een uur rijden en na een half uur of zo, kwam de file informatie even in beeld en ook het weer werkte weer. Toen dacht ik ook 'zal wel een storing zijn geweest'.

Maar sindsdien niets. Morgen mag ik weer polonaise doen ruim een uur, dus zal nog even kijken of die dan online komt. Echter de app heeft dit online moment niet geregistreerd.

Ik zat te denken om de mail app er weer bij te zetten, met het idee dat deze verbinding buiten tomtom om maakt, maar dat lukt niet omdat de rlink store de knop niet aan heeft staan (had hem ooit in het verleden geinstaleerd/"gekocht"). Zijn er nog diagnostische truukjes om te kijken of de modem zelf correct functioneert (een ip heeft, het internet kan pingen oid). Ik wil voorkomen dat de garage straks dure 'swapnostics' gaat uitgvoeren.
Screenshot from 2024-06-03 11-00-57.png
Opgelost! Het was de modem zekering, ik had enkel de R-Link zekering getrokken.
Ik zocht naar filmpje voor het demonteren en kwam toevallig deze tegen, en toen deze de 'centrale deur vergrendeling' zekering trok, dacht ik dat ga ik ook proberen!

Re: [Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 02 okt 2024 16:39
door rctgb11
beste Oliver,

Is jouw probleem nu echt opgelost? ik heb een Zoë van 2017 die nu hetzelfde probleem heeft. Ik heb Renault gevraag om een oplossing en nu blijkt dat doordat de connectiviteit via 2g/3g net werk verloopt deze service is gestopt. Dat betekent volgens mij dat er geen reallife data meer zichtbaar is simpelweg omdat de data niet verstuurt kan worden.
Geen idee of jij dit ook herkent en of er meerdere rijders zijn die nu hetzelfde probleem hebben en hier buiten Renault wel een oplossing voor hebben.

mvg Rogé

Re: [Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 22 dec 2024 17:16
door olliver
Beste Rogé,

sorry voor de zeer late reactie. Maar na het trekken van de zekeringen is mn Renault zonder probleem online gebleven. Achteraf vraag ik me af of het een modem storing, of een API storing was; want sinds dien (en voor anderen ook) is de API zeer veel beperkter in de informatie die je kan opvragen. De temperatuur vond ik wel grappig, maar de laadsnelheid is verdwenen, die mis ik best wel. Voor de rest alles functioneel!

Re: [Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 27 dec 2024 18:07
door Simgro75
Ik kan sinds een maand ook niet meer reallife de batterij status zien. Is hier nu al een oplossig voor? ik heb ook een ZOE uit 2017 Q90. Kan toch niet zo zijn dat dit nu einde verhaal is? is er een ander oplossing?
Zo niet handig dit. openbaar laden is al een probleem (knalt er vaak uit als een 2e auto gaat laden) dan kun je dus niet zien dat laden gestopt is.
in de R link store en in mijn app staat ook dat connectet service niet beschikbaar is voor aankoop.

Re: [Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 27 dec 2024 19:50
door rctgb11
Het antwoord van Renault was dat, omdat 2G en 3G net werk eindigd, deze service dus ook eindigd. Er is volgens Renault geen oplossing en die gaat er ook niet komen aangezien er dan iets van een nieuwe module ontwikkeld moeten worden die 4G/,5G compatibel is. het is in mijn ogen dus wachten op een slimmerik die een 4G/5G module ontwikkeld die converteerd naar 2G/3G.

Re: [Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 24 jan 2025 11:22
door Simgro75
Ik ben er toch mee naar de garage gegaan en ze zagen dat er een systeemupdate nodig was, ze verwachten dat ik dan met de app de auto weer uit kan lezen. Deze zijn ze nu aan het updaten. Daarbij ben ik wel benieuwd of de geinstalleerde android auto weer te bereiken is. Die had ik er 4 jaar geleden op laten zetten door iemand van het forum.

Als de update gedaan is meld ik me weer

Re: [Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 28 jan 2025 13:36
door Simgro75
Inmiddels is vrijdag de systeemupdate gedaan van mijn renault Zoe uit 2017. Daarbij heeft de garage de connected service verlengd tot 2030.

Vandaag, 3 dagen later, kon ik pas de app opnieuw instellen en krijg geen melding meer dat de connected service nietmeer beschikbaar zijn.

vanavond thuis laden en kijken of ik de auto weer op afstand kan uitlezen. Nu onaangesloten kan dit weer wel. Ik kon dit alleen niet meer als de stekker eraan zat.

Helaas moest ik wel android auto opnieuw laten activeren, maar dat was zo gepiept bij iemand in Pijnacker.

Mogelijk is die systeem updat de oplossing

Re: [Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 28 jan 2025 16:05
door rctgb11
ok Thanks voor dit advice. Ik zal dit doorgeven aan de garage zodat zij de update kunnen uitvoeren.
Wel vreemd dat Renault zelf aangeeft dat dit niet meer mogelijk. mvg Rogé

Re: [Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 29 jan 2025 05:41
door Simgro75
Gisteren auto aan de lader en kon idd gewoon als vanouds weer met de Renault app de auto uitlezen 🤗
De systeem update was dus de oplossing💪😄👌

Koste wel €106 maar heel fijn dat t weer werkt.

Blijft wel vreemd dat Renault zelf wat anders aangeeft dan de dealer. Maar misschien mogen ze dit niet en laten ze dat aan de dealer over.

Dus een bezoekje bij een dealer waard

Re: [Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 04 feb 2025 11:17
door aub
Hebben jullie meer details over die systeem update? (Dan kan ik er mijn dealer naar vragen).

Ik heb sinds vorig jaar juni een Zoe met R-Link 1. Renault Nederland vertelde mij zojuist dat "connected services" daar niet meer op werkt. Dus een soort van "bekijk het maar". Geen goed verhaal van Renault!

Re: [Solved] R-Link komt niet meer online

Geplaatst: 04 feb 2025 15:46
door Simgro75
Niet meer dan dat ik bij de dealer heb aangegeven dat ik met de app de auto niet meer kon aflezen Zij hebben een afspraak ingepland om zijn gaan onderzoeken waar t aan kon liggen. Dat bleek dus die systeem update te zijn.