Pagina 1 van 1

Gedrag cruise control

Geplaatst: 23 apr 2023 17:41
door Nous112
Ik rij sinds kort een Kadjar uit 2021 welke is uitgerust met standaard cruise control (dus geen adaptieve).
Ik verbaas mij over het regelgedrag van de cruise control:
- bij inschakelen cruise control bij 100 km/u zakt bij het voorzichtig loslaten van het gaspedaal de snelheid terug naar 97 km/u om vervolgens na 3-4 seconden te versnellen naar 112 km/u om na 2 seconden terug te zakken naar de ingestelde snelheid
- bij een resume na afremmen, als de auto dan bijvoorbeeld een snelheid van 80 km/u heeft, zakt de snelheid eerst gedurende 3-4 seconden terug naar 78 km/u alvorens te versnellen naar 100 km/u. Ook hierbij treedt er een tijdelijke overschoot op ten opzichte van de ingestelde snelheid van 4-5 km/u (dus in het voorbeeld tot 104-105 km/u) gedurende 2-3 seconden, waarna deze terugzakt naar de ingestelde snelheid van 100 km/u.

Dealer heeft storingsgegeheugen uitgelezen, kan geen storingsmelding vinden. Ook geeft hij aan dat het niet mogelijk zou zijn om de software van de cruise control te kunnen updaten. Geeft hierbij aan dat dit normaal regelgedrag zou zijn (wat ik overigens niet herken van al mij voorgaande auto’s die waren voorzien van cruise control….. :think: )

Wie heeft ook deze ervaring (gehad) en weet een oplossing?

Re: Gedrag cruise control

Geplaatst: 18 sep 2023 19:25
door IanMoone
Nee dat is geen normaal gedrag mijn clio 5 houd hem op de ingestelde snelheid.
Ik kan je alleen niet de oplossing geven voor je probleem

Re: Gedrag cruise control

Geplaatst: 18 sep 2023 19:34
door Nous112
Auto is inmiddels bij de dealer geweest, die in overleg met de importeur tot de conclusie is gekomen dat dit acceptabel gedrag is en dat er niets aan gedaan kan/gaat worden.

Re: Gedrag cruise control

Geplaatst: 18 sep 2023 19:47
door IanMoone
Ja het kan wel maar het gaat om kosten en de importeur wil dat niet betalen en garage ook niet,het lijkt wel of die sensor/computer van je cruise control niet goed werkt.
Heb het zelfde met een camera gehad en mijn garage werkte dan wel mee,maar importeur was niet meewerkt :mrgreen: