Pagina 1 van 1
Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 04 nov 2017 10:57
door TM10-2017
Heb mijn Talisman Estate 1.6 dci - intens nu een maand. Het valt me op dat de wagen zeer strak is afgeveerd en niet goed de oneffenheden in een 'slecht' wegdek weg filtert. Heb er 17'' velgen op liggen (225/R17) en ik rijd nu meestal op de comfort-stand omdat dit bij sport nog erger is. Volgens de bandenspanningscontrole staan de banden op 2.6 - 2.7 bar. Vooral op een nieuw wegdek ( vooral autosnelweg ), komt de wagen echt tot zijn recht. Voorheen met VW gereden. Deze zijn ook al hard afgesteld, maar ik vind het nu nog erger. Iemand een zelfde ervaring / oplossing? Grts
Re: Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 04 nov 2017 15:24
door berenburg
Keuze is door renault gemaakt,
Ik moet zeggen dat het snel went.
In nederland veel goede wegen en dan is het heerlijk rijden.
Op kasseien en klinkerwegen zal het minder zijn
Re: Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 04 nov 2017 17:06
door Jumpman
Stug?? nee dat vind ik echt niet. Ik rijd in Neutral en met 19" en dan vind ik hem lekker rijden.
Vind wel op kleine oneffenheden, dat de auto soms een beetje springt van achteren, maar stug kan ik hem echt niet noemen.
Re: Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 06 nov 2017 10:30
door MFB
Ik kom zelf uit een Audi A3 8v S-Line, en tegenover die auto is de Renault Talisman met 18" die ik rijd erg comfortabel, zelfs in sport is die in vergelijk met de Audi nog comfortabel. Dat Renault niet meer zo zweverig is als vroeger is een keuze van Renault, en dat is voor mensen die wat "duitse" hardheid zoeken wel fijn.
Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 06 nov 2017 14:42
door Frankko
Helemaal mee eens. Met de demping in de sportstand is het vergelijkbaar met Duitse auto’s. Comfort stand vind ik niet fijn want totaal gevoel meer met de auto.
Vind hem wel wat springerig achter als ik 2 volwassen passagiers op de achterbank heb zitten.
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Re: Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 08 nov 2017 18:20
door Jakke
Heb een Tailsman Grandtour 1.6Tce - 150 pk. Mijn bandenspanning staat op 2.1 - 2.2. Is dit dan te laag of is 2.6 - 2.7 zoals bovenaan vermeld te hoog?
Re: Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 08 nov 2017 19:59
door yamarik
Jakke De bandendruk is een beetje aan de lage kant, de ideale druk staat op de deurstijl bestuurderskant.
Re: Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 11 nov 2017 08:13
door Ghia
Voorheen een Mondeo met 20" gewent (jawel 20) + verlaging van HR. Tot wonder rijdt de talisman een stuk bonkiger en minder comfortabel (met 19") dan de Mondeo. Ik overweeg de mooiere 18" inch velgen te plaatsen hiervoor (dikkere band). Maar als dat veel effect gaat geven vrees ik.
Re: Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 11 nov 2017 08:49
door Domi1963
Vraag eerst maar of dit gaat passen met de 4 control.
Re: Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 11 nov 2017 08:51
door Domi1963
Ghia schreef:Voorheen een Mondeo met 20" gewent (jawel 20) + verlaging van HR. Tot wonder rijdt de talisman een stuk bonkiger en minder comfortabel (met 19") dan de Mondeo. Ik overweeg de mooiere 18" inch velgen te plaatsen hiervoor (dikkere band). Maar als dat veel effect gaat geven vrees ik.
Ford staat bekend om hun zeer goede wegligging.

Re: Talisman - stugge ophanging
Geplaatst: 11 nov 2017 08:56
door Ghia
Na 1jaar ben ik nu wel gewent aan de Talisman. Maar boven wonder sinds kort het stuurgedrag van comfort aangepast naar Sport.
Maar vreemd is dat sport vroeger zeer stug ging en nu blijkbaar veel soepeler?