Pagina 1 van 1
Multi-Sense
Geplaatst: 22 mar 2018 14:18
door fz1971
Ik heb een vraagje aan iedereen die Multi-Sense hebben.
Merken jullie duidelijk verschil tussen de verschillende settings? Ik heb vaak de setting Comfort aan maar als ik dan overschakel naar de Sport setting merk ik niet zoveel verschil. Ik had wel verwacht dat je sowieso in toeren iets omhoog zou gaan. Dat als je in de setting Comfort zo'n 2000 toeren rijd en je schakelt over op Sport dat je het ziet oplopen naar (zeg maar) 2300 toeren. Ook dat hij sneller het gas zou oppakken.
Ik kom uit een Audi A3 met sport tronic maar daar zag je op je toerenteller duidelijk een verschil ontstaan als je van Normaal naar sport schakelde. Hij ging meer toeren draaien.
Wat zijn jullie ervaringen?
ps
Ik heb een Talisman 110dCI Intense Sedan uit 11-2017
Re: Multi-Sense
Geplaatst: 22 mar 2018 14:25
door berenburg
Ik heb lang neutraal gereden, toen even sport
Nu eco omdat ik hoge toeren niet vind passen bij een diesel, bij eco mooie trekkracht in lage toeren.
En als je vol gas geeft gaat hij evengoed vol uit de start blokken.
Overigens alles ingesteld bij pers
Vering comfort
Sturing sport
Motor eco
Re: Multi-Sense
Geplaatst: 22 mar 2018 14:46
door fz1971
Dat is dus het probleem, ik zie totaal GEEN verschil in toeren tussen de verschillende settings
Re: Multi-Sense
Geplaatst: 22 mar 2018 17:19
door Domi1963
De 110 DCi is nu ook niet echt een sportieve motor te noemen. Dus veel verschil zal er niet aanwezig zijn met deze motor. Ik heb de TCe-200. Daar voel je het duidelijk het verschil. Zowel bij de motor als met de bak die stukken sneller reageert.
Re: Multi-Sense
Geplaatst: 22 mar 2018 20:16
door hbnillesen
Bij mij zijn duidelijke verschillen merkbaar, zeker het motorgedrag, maar ook vering en besturing...
Re: Multi-Sense
Geplaatst: 22 mar 2018 22:06
door SanderB.
Ik heb een DCI 110pk maar merk toch heel duidelijke verschillen. In Sport trekt de motor door tot 4-5k toeren. Met het motorgeluid erbij heb je in ieder geval het gevoel dat het veel sneller gaat dan in bijvoorbeeld de Comfort stand. Ook het onderstel is duidelijk minder comfortabel. Minder prettig bij slechter wegdek, maar in de Sport stand weet het onderstel beter raad met drempels.
Re: Multi-Sense
Geplaatst: 23 mar 2018 18:57
door Ghia
Ik merk ook wel wat verschil. Maar bij een stoplichtsprint zet ik de automaat in manuele modus en schakel dan al of niet door (uiteindelijk schakelt hij van zelf door).
Re: Multi-Sense
Geplaatst: 27 mar 2018 22:21
door brownie
Domi1963 schreef:De 110 DCi is nu ook niet echt een sportieve motor te noemen. Dus veel verschil zal er niet aanwezig zijn met deze motor. Ik heb de TCe-200. Daar voel je het duidelijk het verschil. Zowel bij de motor als met de bak die stukken sneller reageert.
Ik heb ook de TCe 200 en bij de sportstand gaat toerental omhoog, stuur strakker, vering stugger.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Talisman Estate Initiale Paris TCe 200 EDC
Re: Multi-Sense
Geplaatst: 28 mar 2018 09:31
door Rcupra
Ik merk ook duidelijk verschil bij mijnTCE200 in sportstand.
Re: Multi-Sense
Geplaatst: 28 mar 2018 10:24
door ppoetsma
Ik heb de 110DCI EDC en ik merk wel het verschil. De demping is overduidelijk harder en de motorresponse is veel sneller. Dat wil niet zeggen dat de auto echt veel sneller optrekt. Ik heb het een keer gemeten en het is 1 seconde sneller op de 100. Maar dit is ook geen bijzondere motor. Goedkoop en afgestemd op de NL markt i.v.m. emissie en zo. Gewoon woon-werk verkeer cruisen.
Re: Multi-Sense
Geplaatst: 31 mar 2018 13:53
door Mils
Rcupra schreef:Ik merk ook duidelijk verschil bij mijnTCE200 in sportstand.
+1
Je moet verschil voelen tussen de verschillende standen of het nu een 110pk of een 200pk is.