Pagina 1 van 1

Moeilijk olie kunnen checken bij de 0.9 TCE

Geplaatst: 03 dec 2023 15:33
door CapturIvoire
Heeft iemand hier ervaring mee?
Ik vind het momenteel erg moeilijk om het oliepeil van onze Renault Captur 0.9 TCE te checken.
Als ik met koude motor (nog niet gestart) voor de eerste keer mijn peilstok eruit trek staat het oliepeil exact op het Max teken.
Echter, doe ik de peilstok er weer in en trek hem er daarna weer uit dan lijkt het of het peil plotseling wel meer dan een centimeter boven het Max. teken staat.
Zou het kunnen dat door het ontwerp van de peilstokbuis die met een flinke bocht het oliecarter in gaat (zie foto) je olie verdeelt over de binnenkant van de buis door de peilstok omhoog te trekken en er zo een vertekend beeld ontstaat?
Mijn vermoeden wordt gestaafd doordat het peil bij iedere keer dat je opnieuw checkt en dus de peilstok eruit haalt het oliepeil lijkt te stijgen. Bij deze temperaturen is de olie natuurlijk ook vrij stroperig waardoor de olie ook makkelijk blijft hangen aan de binnenkant van de buis.
Echter, wel rot zo om zo correct je olie te kunnen checken.

Re: Moeilijk olie kunnen checken bij de 0.9 TCE

Geplaatst: 03 dec 2023 18:16
door Renault47
ik heb exact hetzelfde met mijn Captur 2019 0,9 TCE. Ik kan 1 keer peilen en als ik de peilstok terugplaats en er weer uithaal is het peil niet meer af te lezen (veel te hoog). Zal inderdaad door de kromme buis komen waar ie in moet. Dus ik beschouw de eerste meting maatgevend. Opvallend trouwens dat het motorpeil ook na 10.000 km exact op max staat en de olie er nog goudgeel uitziet, voor een motortje dat soms hard moet werken.