Pagina 1 van 1

Franse Captur airco

Geplaatst: 17 jul 2018 22:36
door LagunaSport20
Goedeavond.

De Captur van pa zijn airco doet het niet goed. Hij is van 12/2016, en is eind vorig jaar vanuit Frankrijk in Nederland geimporteerd.

Met deze warmte viel me op dat de airco de auto niet gekoeld krijgt. Er is wel koude lucht maar niet superkoud. Niet genoeg koelmiddel lijkt het. Nu heeft pa vlak na aankoop de bumper eraf gereden en is er bij de reparatie volgens mij ook een nieuwe radiator gemonteerd.

In 2 jaar is het stug dat het koudemiddel al weggelekt is dus ik zet in op ofwel ongevalschade, ofwel een lek gecreƫerd bij de reparatie.

Heb pa naar een airco specialist gestuurd, voor een check en bijvullen met fluor tracer. Die constateerde dat idd de lucht niet koud genoeg is. Maar. Zijn apparaat kon hij niet aansluiten daar de aansluitingen niet pasten. Op zijn apparaat stond ook een ander nummer dan op een plaatje onder de motorkap staat. zijn advies was om naar Renault te gaan.

Zo gezegd zo gedaan. Renault ging ermee aan de slag. Maar bij het ophalen bleek er wel te zijn bijgevuld, maar ook Renault kon geen apparaat aansluiten. Ze gingen in overleg met Amsterdam.

Tot zover het relaas van pa.

Dan vraag ik me af.

1) Wat voor appraat willen Renault en die aircospecialist aansluiten dan?

2) Waarom kan er wel gevuld worden maar geen apparaat worden aangesloten? En waarom is er geen Fluor toegevoegd om over een paar dagen met de UV lamp lekkage te kunnen zien?

3) Kunnen Franse auto's andere aansluitingen hebben dan Nederlandse auto's?

Iemand zoiets eerder meegemaakt of enig idee wat dat nu is met dat airco apparaat en aansluitingen?

mvg,

John

Re: Franse Captur airco

Geplaatst: 18 jul 2018 08:24
door FrankV
Het lijkt me sterk dat een 'Franse' Captur een ander airco systeem heeft dan een 'Nederlandse'. Volgens mij komen die allebei uit Spanje met dezelfde specificatie.
In sommige werelddelen worden er wel eens aangepaste versies van auto's geleverd, b.v. voor een klimaat waar het altijd 30+ is, maar dat lijkt me voor Frankrijk niet nodig.

Ik vermoed dat het 'apparaat' waar je het over hebt een pomp is om et systeem onder druk te zetten en eventueel drukverlies te meten. Waarom dit niet past? :think:

Waarom er geen fluorescerende stof is toegevoegd zal je toch echt aan de betreffende dealer zelf moeten vragen....

Re: Franse Captur airco

Geplaatst: 18 jul 2018 09:09
door LagunaSport20
Dank je Frank.

Het bijvullen gebeurd dus op een andere aansluiting dan het druk(verlies) meten?

mvg,

John