Pagina 1 van 1

(Captur Techno full Hybrid) Nerveuze cruise control

Geplaatst: 10 okt 2025 12:06
door Petiervk
Nu 10 maanden geleden mijn tweede nieuwe Captur aangeschaft omdat de eerste zo ontzetten goed is bevallen. Wat mij bij deze Captur 2 opvalt is het eigenwijze en nerveuze reageren van de cruise control. Als ik op stand eco rij en b.v. door verkeersdrukte snelheid verminder naar 74 km/u en vervolgens op de reset knop drukt terug naar 80 km/u schakelt de auto een aantal versnellingen terug en racet naar de 80 km/u in plaats van geleidelijk de snelheid terug op de 80 km/u te brengen. Sinds de 90er jaren ervaring met rijden op cruise control en dit bevalt super maar dit gedrag van de Captur is voor mij vreemd en nerveus. Twee kilometer harder of zachter rijden met de cruise control betekend automatisch terugschakelen en racen. Het is geen F1 auto dus verwacht en wens ik dit gedrag niet.
Hiervoor is de auto bij herhaling terug geweest bij de dealer maar het is niet afwijkend. Eerst zou het komen omdat het geen Adaptieve Cruise Control is, later niet significant afwijkend en nu product eigen gedrag. Mijn conclusie is dat de cruise control niet naar behoren is afgesteld maar daar kan de dealer niets aan doen.
Wie herkent dit gedrag van de cruise control en heeft een manier gevonden om het te omzeilen? Of is dit toch een kwestie van goed af laten stellen?