Pagina 1 van 1

Espace (III) display toont geen verbruik en gemiddelden

Geplaatst: 16 sep 2012 18:43
door dvdk
Model/uitvoering : Grand Espace 3.0 V6 24 automaat
Bouwjaar : 2000
Brandstof : benzine

Afgelopen week een andere Espace gekocht. Probleem met het dashboard display. (door vorige eigenaar vervangen)
Display geeft alleen afgelegde km's sinds reset aan. Hoort achtereenvolgens gemidd.snelheid, rit km's, verbruik/100, actueel verbruik te zijn. Drukken op knopje aan uiteinde ruitenwishandle doet niet veel, alleen lang indrukken reset de rit km's weer.

Ik heb nog een donor Espace 1997 staan (V6, automaat stuk, zoals altijd), dus kan als het moet onderdelen wisselen.

Niet tonen Snelheid/verbruiksgegevens: hoe pak ik dat aan? Het lijkt alsof het display het 'wissel info' niet krijgt.
Display uitbouwen lukt me wel, maar graag jullie gewaardeerde blik op deze storingen.

Re: Espace (III) display toont geen verbruik en gemiddelden

Geplaatst: 18 sep 2012 23:45
door RJB-espace
Hebben alle espace III die boordcomputer dan? Want ook bij ondanks dat wij de uitgebreide display hebben ook alleen maar kilometerteller en dagteller. Knop op ruitenwisser reset alleen de dagteller bij lang indrukken. Kort indrukken doet niets helaas

Re: Espace (III) display toont geen verbruik en gemiddelden

Geplaatst: 19 sep 2012 14:06
door dvdk
Mijn oude Espace 3.0 V6 (1997) had deze functies wél. Was een RXT, de meest uitgebreide.

Mijn 'nieuwe' Grand Espace 3.0 V6 (2000) heeft deze functies niet, terwijl -afgezien van electrische ramen achter- alle andere luxe er wel opzit. Zou wel raar zijn als de functies 'gem.snelh. en gem.verbr. en act.verbruik' er op een nieuwer model/versie niet op zouden zitten.

RJB-Espace, jouw reactie maakt het helaas wel aannemelijk. Kan iemand zijn of mijn ervaring bevestigen?

Re: Espace (III) display toont geen verbruik en gemiddelden

Geplaatst: 21 sep 2012 13:49
door RJB-espace
Jammer dat er zo weinig respons op komt. Heel veel leden hier op het forum maar volgens mij weinige met verstand van zaken of veel slapende leden?

Maar goed proberen we er zelf weer leven in te blazen ;)

Re: Espace (III) display toont geen verbruik en gemiddelden

Geplaatst: 21 sep 2012 14:13
door RichTrip
Het is altijd jammer dat vooral nieuwe forumleden zich nogal eens erg druk maken om een gebrek aan respons op een posting.
Een forum is handig om eventueel een advies of oplossing te kunnen krijgen en het is ook nog eens gratis :dance:
Er wordt door heel veel mensen belangeloos heel veel tijd en energie gestoken in dit forum met als doelstelling om zoveel mogelijk mensen blij te kunnen maken met een advies of oplossing.
Maar een forum is geen garantie voor een oplossing. Gelukkig maar, want je hebt er per slot van rekening toch ook niets voor betaald.
Maar een dealer is ook geen garantie voor een oplossing, zelfs na het betalen van een gepeperde rekening heb je regelmatig nog steeds geen garantie dat het probleem is opgelost :twisted:
En trouwens, je hebt ook nog respons gekregen ook. Dus ik snap het probleem niet helemaal ....... :think:

Re: Espace (III) display toont geen verbruik en gemiddelden

Geplaatst: 21 sep 2012 15:49
door Pleiades
Ik dacht dat Espacen III met een toerenteller wel een uitgebreide boordcomputer hadden en degene zonder niet.

Re: Espace (III) display toont geen verbruik en gemiddelden

Geplaatst: 22 sep 2012 02:14
door RJB-espace
@pleiades, kijk dat is een antwoord waar je verder mee kunt :) helaas geen toerenteller dus ook geen tripcomp op de onze.

@alleandere, tja ik ben een aantal andere forums gewent (jeep, saab, opel, chrysler) en daar ging het allemaal een heel stuk sneller voor mijn gevoel maar goed ik zeg er bewust bij voor mijn gevoel hè ;)

Re: Espace (III) display toont geen verbruik en gemiddelden

Geplaatst: 20 mar 2013 23:15
door wortel55
Dag RJB espace,

Het is wel een poos geleden dat je dit bericht hebt geplaatst maar ben je er al uit of is het hier bij gebleven?