Pagina 1 van 1

Carkit uit Renault espace halen

Geplaatst: 07 mar 2010 12:15
door rich
In mijn Renault Espace is een nokia carkit ingebouwd.
Ik wil deze eruit halen maar heb geen idee waar te beginnen en of ik eventueel het dashboard los moet halen.
Wie helpt mij op weg?

gr
Richard

Geplaatst: 07 mar 2010 13:14
door frankiepankie
Om wat voor een Espace gaat het? (welke versie? I, II, III of IV ?)

Ik heb uit onze Espace III ook een Nokia carkit gesloopt, de draden liepen het dashboard in (aan de onderkant van het dashboard, daar bij de pedalen, kon ik er bij) en heb gewoon de draden gevolgt en alles eruit gehaald. Alleen de voedingsdraden laten zitten, want die ging nog veel verder het dashboard in, en kon ik ook niet bij. Dat was gewoon een stekkertje dus daar krijg je geen kortsluiting mee.

Heb de microfoon wel laten zitten, want er zit nu een Parrot carkit in, en die heb ik aangesloten op de bestaande microfoon, werkt perfect (zie mijn topic hier in het Espace subforum)

Zo'n Nokia carkit bestaat meestal uit verschillende onderdelen:
  • Een microfoon die ergens in je auto is gemonteerd (ergens bij de zonneklep)
  • Een houder waar de telefoon in gaat (op het dashboard)
  • Een hoofdunit waar alles op is aangesloten (onder het dashboard gemonteerd)
  • Een losse luidspreker (meestal onder het dashboard gemonteerd)

Geplaatst: 07 mar 2010 14:16
door rich
en hoe kryg ik de unit van onder het dashboard? Het is n espace 3. Microfoon inderdaad by zonneklep, luidspreker by onderkant dashboard