Pagina 1 van 1

luchtverontreiningslampje brandt

Geplaatst: 05 mei 2011 23:40
door haje
Forum lezers

Ben in het bezit van een Espace type III 2.0 16V motor met een G3 lpg installatie. Het volgende probleem doet zich voor na het overschakelen van benzine naar lpg brandt het luchtverontreiningslampje in het dashboard. Het knippert ongeveer een minuut en tijdens het rijden verdwijnt het. Dit gebeurt steeds na het overschakelen van benzine naar lpg. Mijn vraag is heeft iemand dezelfde ervaring hiermee en wat is de oplossing??? De motor loopt normaal in elke versnelling trekt goed.

groet Henk

Re: luchtverontreiningslampje brandt

Geplaatst: 06 mei 2011 09:28
door WillemS
Het kan zijn dat er een of meer injektoren een beetje lekken, als dan overgeschakelt wordt naar gas lekt er nog brandstof dus krijgt de Lambda-sonde een signaal "te rijk mengsel" en het lampje gaat aan.
Zodra het lekken is opgehouden gaat ook het lampje weer uit.
Je kunt dit wellicht oplossen door in je brandstoftank een injektorreiniger te doen, doe dit dan wel bij een tank die nog maar een kwart brandstof heeft dan is de concentratie van dit middel hoger.
SUC6

Re: luchtverontreiningslampje brandt

Geplaatst: 17 mei 2011 21:48
door haje
Willem

Ik zag een gaatje in de uitlaat zitten vlakbij de lambda sonde, misschien dit probleem valse lucht???

groet Henk

Re: luchtverontreiningslampje brandt

Geplaatst: 17 mei 2011 21:55
door WillemS
Als het gaatje voor de Lambda zit, zeker.
De lambda meet de zuurstof in het uitlaatgas en adh van dit signaal regelt de ECU de brandstoftoevoer.
Hij meet nu dus teveel zuurstof (arm mengsel) en zal dan meer brandstof inspuiten, na verloop van tijd raakt je Katalysator defekt(DUUR).
Laten repareren !!!
SUC6

Re: luchtverontreiningslampje brandt

Geplaatst: 21 mei 2011 19:00
door haje
Het gaatje bij de lambda-sonde dicht gelast, lampje brandt niet meer, maar het volgende probleem doet zich voor, de motor draait bij stil staan in verhoogde toerental, probleem??? Laat de espace uitlezen of is het gemakkelijk te verhelpen???

groet Henk

Re: luchtverontreiningslampje brandt

Geplaatst: 21 mei 2011 22:20
door WillemS
Het kan zijn dat de addaptiewaarden nog gereset moeten worden.
Ga een stuk rijden met verschillende belastingen van motor en toerentallen, je hoeft geen volgas te rijden, maar een wisselend traject. plm. 20 min.
SUC6

Re: luchtverontreiningslampje brandt

Geplaatst: 09 jun 2011 23:13
door haje
Lampje brandt niet meer, maar loopt stationair te hard, oorzaak?