Pagina 1 van 1

Espace IV 3.5 V6 2003 achteruitrij+park hulp defect

Geplaatst: 30 okt 2013 20:50
door spacious
Model/uitvoering :Espace IV 3.5v6 initiale
Bouwjaar :2003
Brandstof :benzine

Hoi, heb een automaat 3.5v6 espace IV waarvan de achteruitrijlampen en parkeerhulp ineens niet meer werken. De zekeringen heb ik gecheckt en zijn in orde, in elk geval die waar het airco dingetje bij staat want dat zou volgens het boekje die zijn van de combinatie van achteruitrijlampen, parkeerhulp en airco. Lampjes zijn ook goed.

Het gaat dus om een automaat, wanneer ik de selecteur bedien zie ik alles netjes van P naar R en N en D gaan. Ik weet niet hoe het zit met schakelaartjes in de bak of de pook nog zelf die misschien hier iets mee te maken kunnen hebben. Omdat het om een automaat gaat, vraag ik me ook af of er dan ook extra switches voor erin zitten. Ik hoor geen piep van de parkeerhulp en als ik tegen de sensoren aan ga staan, hoor ik ook niets piepen.

Iemand een idee waar ik de storing moet zoeken en wat ik nog kan controleren? Gezien het feit van geen achteruitrijlamp EN geen parkeerhulp dacht ik aan zekering toen ik de combinatie zag in het boekje.

Toevoeging: net nog even wat andere dingen bekeken: motor gestart en airco in/uit geschakeld, doet het gewoon, dus die zekeringen zijn goed (zou ook interieurverlichting op zitten en die doet het ook). Bak verschillende keren in P, R N D geschakeld zonder iets bij de reverse te horen van een inschakelende parkeerhulp. Ook nog even de schakelaar ingedrukt om de parkeerhulp in/uit te schakelen, lampje gaat wel aan/uit maar parkeerhulp en achteruitrijlampen blijven weigeren.

hoes even van de versnellingspook gehaald, maar dan zie je nog niet voldoende. Mocht ik zeker weten dat het daar een schakelaar zou zijn, moet ik wellicht het hele middenconsole demonteren, maar misschien dat een expert zo kan zeggen of dat zin heeft of dat ik het probleem ergens anders moet zoeken.

Re: Espace IV 3.5 V6 2003 achteruitrij+park hulp defect

Geplaatst: 31 okt 2013 18:50
door demi
Of schakelaar die regestreerd dat je hem in de 'R' zet is stuk of er is een zekering stuk van de achteruitrij lichten.

Re: Espace IV 3.5 V6 2003 achteruitrij+park hulp defect

Geplaatst: 31 okt 2013 18:54
door spacious
Zit die bij de pook console ergens? Of in de bak? Ik zie hem wel op het display naar R gaan...

Re: Espace IV 3.5 V6 2003 achteruitrij+park hulp defect

Geplaatst: 10 dec 2013 11:44
door spacious
weet iemand of dat die schakelaar/sensor op of in de automaatbak zit? of moet ik het binnen de auto zoeken?

Re: Espace IV 3.5 V6 2003 achteruitrij+park hulp defect

Geplaatst: 10 dec 2013 15:10
door GTMart
Dacht dat het al was opgelost maar niet dus, wellicht weet Mechanic of Willem hoe het zit.

Re: Espace IV 3.5 V6 2003 achteruitrij+park hulp defect

Geplaatst: 10 dec 2013 15:53
door spacious
Nee helaas. Had zelf ook niet 1-2-3 iets in dialogys gevonden maar ben daar ook niet zo bedreven in.

Re: Espace IV 3.5 V6 2003 achteruitrij+park hulp defect

Geplaatst: 11 dec 2013 12:55
door Scenic2000
signaal komt uit UCH op 40 polige stekker P100 op nr 8.
zekering F4 airco enz en F 20 van markeringslicht links zijn voedingen voor parkeerhulp.
Kan er verder ook niets over vinden .
Mvg kurt

Re: Espace IV 3.5 V6 2003 achteruitrij+park hulp defect

Geplaatst: 11 dec 2013 21:59
door spacious
@kurt: bedankt voor je antwoord. die uch zit die binnen ergens onder/achter het dash of in het motordeel, dat ik er eens aan kan meten.

heb vandaag nog even mail gestuurd naar automaat specialist om te vragen of zij iets weten van schakelaar/sensor op de bak. in dialogys hele stuk gelezen over de automaatbak, maar kon alleen bij de handbak wat vinden van die schakelaar op de bak.

kan er nog een relais kapot zijn? ik zal ook nog even de zekeringen voor de zekerheid checken ;-)

update: zekeringen zijn goed. ik hoor ook een relais schakelen als ik hem in de achteruit zet, dus het doet iets.. in dialogys net even naar de parkeerhulp gekeken, deze krijgt signaal van de uch aangeboden. hoe precies de achteruit/parkeerhulp nu is aangesloten/wordt aangestuurd, weet ik nog niet, maar ik zal daar ook nog eens gaan zoeken..tips zijn welkom ;-)

update2: het houdt me bezig: in de achteruit gezet met de voor ruitenwisser aan: de achterruitenwisser gaat netjes aan. Volgens dialogys is relais 11 verantwoordelijk voor achteruitrijlicht EN achterruitenwisser. Die doet het inclusief dat hij vanzelf aangaat wanneer ik hem in de achteruit zet, dus aansturing van het signaal lijkt me in orde. Kabel parkeerhulp kreeg ik niet makkelijk los, kijk van het weekend even of ik daar nog iets aan kan meten.

Re: Espace IV 3.5 V6 2003 achteruitrij+park hulp defect

Geplaatst: 06 jul 2014 10:50
door Ralph12345
Ik zie dat dit al een oud artikel is, maar wellicht handig als iemand hier op zoekt en met een soortgelijk probleem zit.

Bij onze Espace van eind 2006 hadden we ook het probleem dat de achteruitrij sensoren het opeens niet meer deden.
Bij het achteruitrijden werkten de achteruitrijverlichting prima, met de ruitenwissers aan schakelde de achterwisser keurig in bij het in z'n R zetten, maar die piepjes waren ver te zoeken.

De oplossing bleek achteraf heel eenvoudig...
Wij hebben een trekhaak onder de auto zitten en bij het monteren van zo'n trekhaak wordt er blijkbaar een schakelaartje gemonteerd om het systeem handmatig uit te zetten.

Bij het schoonmaken van de auto - en toen ik niets van bovenstaande wist - zag ik bij ons in de achterbak tegen het rechter zijscherm een schakelaartje zitten.
Ik dacht hè, waar zou die nou voor zijn...? klik - klik - klik - klik - klik... gebeurde niets.
Verder niet meer bij stilgestaan / aan gedacht, maar dat bleek achteraf dus die uitzet schakelaar te zijn... die ik met het kijken wat die schakelaar deed blijkbaar een oneven aantal keer had ingedrukt waardoor het systeem dus uit stond...

Dus als je met zo'n probleem zit, check dat ook even... ;)

Re: Espace IV 3.5 V6 2003 achteruitrij+park hulp defect

Geplaatst: 24 okt 2017 11:28
door Lapke
@ Spacious / all,

Ik heb precies hetzelfde probleem: geen werkende achteruitrijverlichting en parkeersensoren meer. Is er destijds duidelijk geworden wat de oorzaak was?