Pagina 1 van 1

motor defect door te laag toerental??

Geplaatst: 07 sep 2011 12:24
door rendo
Hallo allen,
Ik wil even een probleem voorleggen. Het betreft hier een Espace van een vriend, een 1.9dCi van 2004.
Vorig jaar is daar een gereviseerde motor ingekomen nadat de drijfstanglagers kapot waren. Motor ging kapot op vakantie met de sleurhut erachter.
Dit jaar ging er weer iets kapot, ook met de caravan erachter. Dit keer zou een lager van de oliepomp defect zijn geraakt. Gevolg dat de motor weer defect is.
Jammer van het geheel is dat de garantie dus net verlopen is, oftwel, dat gaat weer bergen met geld kosten.
Maar wat mij bevreemd, dat er wordt gezegd dat er met een te laag toerental gereden wordt, waardoor het spul defect raakt. Ik kan mij voorstellen dat de smering in het blok beter is bij een iets hoger toerental, maar dat de boel door het zuinige rijden kapot gaat bevat ik niet. Graag jullie reacties.

Re: motor defect door te laag toerental??

Geplaatst: 07 sep 2011 15:30
door Pleiades
Als je in een hoge versnelling een heuvel opfietst moet je veel harder trappen, dat gebeurt met een auto ook. Als je dan met de auto nog een sleurheut aan de haak hebt dan is het natuurlijk helemaal zwaar. Fiets maar even een berg op in zn hoogste versnelling... met je schoonmoeder achterop :mrgreen:

Re: motor defect door te laag toerental??

Geplaatst: 07 sep 2011 15:36
door rendo
Ja leuk, maar daar gaat het dus niet om, het gaat erom of de motor hierdoor defect kan raken.