Pagina 1 van 1
Ervaring V-Power in 3.5V6
Geplaatst: 03 jun 2012 08:30
door sanineenespace
Vorige week las ik ergens in het forum enige ervaringen met het tanken van Shell V-Power (en of andere premium brandstoffen). Lager verbruik, beter aan het gas etc
Afgelopen week heb ik de tank eens volgegooid met V-Power en tot op heden ruim 300km op de tank gereden; ten opzichte van het normale verbuik (en volgens mij bij gelijke rijdstijl) is het verbruik zo'n 6% beter, ergo; V-Power is zijn meerprijs waard alleen al lettend op het verbruik bij deze uitkomst.
Wie heeft er nog meer positieve ervaring met het gebruik van premium brandstoffen in een Espace 3.5V6?
Re: Ervaring V-Power in 3.5V6
Geplaatst: 03 jun 2012 14:05
door doeke
V power diesel is een goede brandstof althans merkbaar zuiniger en hoorbaar stiller

Bij mij 10 jaar oude 1.9 dci 105 pk scenic.
Of brandstof voor benzine motoren het verschil maken weet ik niet.
Mijn espace 3.5 V6 heeft gedurende 1,5 jaar praktisch stilgestaan. Toen hij in mijn bezit kwam gaf een waarschuwingslampje aan dat er iets was met de katalysator. Toen heb ik de garage geraadpleegd. Advies: snelweg km's maken en tanken met premium brandstof. En......na ongeveer 500 km. waarschuwingslampje ging uit.
Het kan zijn dat de motor eens heel goed warm gereden werd tijdens de lange(re) afstand of dat het door de brandstof gekomen is. Wellicht door beiden?
Re: Ervaring V-Power in 3.5V6
Geplaatst: 03 jun 2012 20:24
door seninha
Ga er van uit dat die 300km niet de hele tank gekost heeft
Vraag me alleen af of het rendabel is om duurder V-power te tanken om maar 6% zuiniger te rijden.
Re: Ervaring V-Power in 3.5V6
Geplaatst: 03 jun 2012 21:07
door Pleiades
Ik merk wel een verschil in prestatie tussen Euro 95 en Shell V power 100. Kom ook op een hogere topsnelheid uit.
Re: Ervaring V-Power in 3.5V6
Geplaatst: 03 jun 2012 22:46
door Gertkonijn
Ik ben sinds kort ook eigenaar van een 3.5 v6 en vraag me af wat jullie gemiddelde verbruik ongeveer is ?
Vandaag een ritje van 250km gemaakt met een verbruik van 9.4L/100km met gewone shell euro 95 benzine ,
dit waren wel voornamelijk snelwegkilometers en ik heb me netjes aan de snelheid gehouden

.
Bij gecombineerd gebruik kom ik ongeveer uit op 11,5L/100km.
Binnenkort zal ik ook eens V-power tanken , ik ben benieuwd .
Re: Ervaring V-Power in 3.5V6
Geplaatst: 04 jun 2012 13:35
door seninha
Gert
Ik heb zelfde verbruik.Als ik alleen snelweg kilometers maak dan kom ik uit op 9.5/100.
Gemiddeld (woon/werk) is het meer richting 11.5/100
Re: Ervaring V-Power in 3.5V6
Geplaatst: 04 jun 2012 22:35
door jans01
Stel: Je leent je auto uit aan iemand die de gehele tank leeg rijdt, vult hem af met V-Power en levert de auto bij je in zonder dit te vermelden. Zou je dat dan merken? Ik denk het niet.
Komt op hetzelfde neer als apparaten die aangeven brandstof te besparen. Als je weet dat er zo'n apparaat in je auto zit, ga je bewuster met het gaspedaal om en bespaar je automatisch.
Ik zal niet ontkennen dat V-power stoffen bevat die goed zijn voor de motor maar of het nodig is en bij hoeveel besparing haal je de meerprijs eruit?
Re: Ervaring V-Power in 3.5V6
Geplaatst: 05 jun 2012 21:48
door daanstam
Rijstijl en waar je rijdt maakt veel meer verschil dan dure of goedkope benzine.
Mijn 3.5 V6 doet bij alleen stadsgebruik 14,5 l/100km. Bij tuffen op de snelweg 9,5 km/100km.
Dat zijn cijfers waarbij ik me niet druk maak over of V Ultimate Green and Blue ClearPower met Atomaire condensatie druppels 2% zuiniger rijdt dan benzine van de witte pomp.